Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
2013 Piknik Konuşması

                Başkan

        Mehmet Sami ÇORAK

 

Saygıdeğer Misafirler,

Köylülerimiz ve üyelerimiz; derneğimizin duyarlı üyelerinin maddi katkılarıyla düzenlemiş olduğu 6. Piknik ve dayanışma yemeğine hoş geldiniz.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

İçinizde beni tanımayanlar var. Öncelikle kendimi tanıtayım. İsmim Mehmet Sami ÇORAK, Alasökü Köyü Çoroğlu Mahallesinden Hasan ÇORAK’ın oğluyum.

 

Derneğimizin 3. Olağan Genel Kurulunda değerli üyelerimiz beni ve arkadaşlarımı yönetim kurulu olarak görevlendirdiler. Bu görevi bizden önceki yönetim kurulu arkadaşların bıraktığı yerden alıp ileriye taşımak bizim tek hedefimiz olup bu piknik yemeği bizim ilk icraatımızdır. Bunu ileriki yıllarda da sürdürüp geleneksel hale getirmek ve bizden sonraki nesillere ulaştırmak hedeflerimizden biridir. Değerli üyeler ben ve arkadaşlarım bu yolda yürürken en büyük destekçimiz sizler olacaksınız. Sizlerin birer üye olarak; daha önemlisi birer Alasökülü olarak üzerinize düşeni yapacağınız kanısındayım. Bizlerin istemesek te eksiklerimiz ve yanlışlarımız olabilir. Hiç birimizin elinde sihirli değnek yok; bunları en aza indirmek sizlerin desteği ile olacaktır.

 

Değerli üyeler, derneğimiz sizlerden aylık 5 TL aidat toplamaktadır. Bunu bile yıllardır ödemeyen; ödeyip te görevi yalnız bu olduğunu sanan üyelerimiz var. Hatta birbirine kızıp ta ben bu derneğe üye olmam diyenler var. Arkadaşlar bu dernek kimsenin özel malı değil, kimsenin tekeli de değil. Bu dernek ben Alasökülülüyüm diyen herkesin. Bunu demeyen varsa ona hiçbir sözüm yok. Bu saydığım sebeplerden dolayı daha önceki yönetimlerde bazı eksiklikler olmuş olabilir, hatta yanlışta yapmış olabilirler, yine de bu zorluklara rağmen derneğimizi bu güne taşımışlar. Onlara ve onlara maddi manevi destek veren üye arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

Değerli arkadaşlar, yönetimi aldığımızdaki üye sayımız 153. Aidat ödemeyenleri de bu işin içine katarsak sayımız ve gücümüzün ne olduğu ortaya çıkacaktır. Sizlerden daha duyarlı olmanızı, derneğimize güç katmanızı istiyoruz. Bu gücü bize verin. Yukarıda belirttiğim gibi bu dernek Alasökülüyüm diyen herkesin. Yurtiçi ve yurtdışına dağılmışta olsak, bir araya gelmekte zorlansak ta biz biriz, biz tekiz, biz Alasökülüyüz. Tek bilek olalım. Birbirimizi sevip sayalım. Haydi, hep birlikte Alasökülü olalım.

 

Her şey gönlünüzce olsun. Hepinize saygı ve sevgiler sunuyorum.

 

Allah’a emanet olun…

 


06 Temmuz 2013 Sinop Alasökü Köyü

 

ALDER Başkan Mehmet Sami ÇORAK

BİLGİLER
tarafından 05 Ağustos 2013 - 11:39 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 3.091 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1