Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
2014 Piknik Konuşması

Başkan

MEHMET SAMİ ÇORAK

 

 01 Ekim 2014 Çarşamba 02:00

 

SAYGIDEĞER KONUKLARIMIZ… KÖYLÜLERİM ve ÜYELERİMİZ…

 

Derneğimizin 7. Piknik ve Dayanışma yemeğine hoş geldiniz.  Bu yılki yemeği özellikle bayrama denk getirdik. Kaybolmakta olan bayram ziyareti, bayramlaşmak, tanışmak, özellikle birbirimizi sevmek, saymak, kucaklamak gibi geleneklerimizi tekrar hatırlamak, hatırlatmak istedik.

Bu vesile ile derneğimiz adına hepinizin bayramını kutlar, saygılar sunarım. En kötü günümüz böyle olsun. Kalbinizden geçen tüm dilekleriniz kabul olsun.

 

Değerli Üyeler, bu görevi teslim aldığımız zaman sizlere yine burada yaptığım konuşmada bizlerin; sizlerin desteği olmadan bir şeyler yapmasının mümkün olmadığını; bir yol katledemeyeceğimizi söylemiştim. Uzun bir yol kat ettiğimizi maalesef söyleyemeyeceğim.  Bu güne kadar kurul üyelerimizden bazılarının desteği ve aidatını tam ödeyen az sayıda ki üyelerimizin katkılarıyla bu görevi sürdürmeye çalışıyoruz. Bu konuda köyümüze ve Sinop merkezde oturan üyelerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü onlar Sinop dışında yaşayan üyelerimizden daha sadık çıktılar. Bilhassa İstanbul da üyelerimizin çoğu yerimizi bile bilmiyor. Değerli Üyeler, bizler bu işe gönül verenlerle birlikte nefesimizin yettiği yere kadar gitmeye kararlıyız ve yine ümit ediyoruz, bu yolda sizlerde bizimle olacaksınız. Bu güzel köyümüzün ismini astığımız tabelayı yerinden indirtmeyeceksiniz. Burada en büyük görev gençlerimize düşüyor.

 

Haydi, gençler köyümüze sahip çıkalım.

 

Değerli gençler, bizler bu gün var yarın yokuz. Bu yolda sizler yürüyecek, bu güzelliği sizler yaşatacaksınız. Yavaş yavaş kaybolmaya yüz tutan akrabalık, hemşerilik duygularını sizler yeşertecek, büyüteceksiniz. Komşusunu, akrabasını, köylüsünü tanımayan, onlarla kucaklaşmayan bir toplum istemiyorsak derneğimize sahip çıkalım. Çünkü bunun başka yolu yok. Tek yol buradan geçiyor.

 

Sizleri fazla sıkmak istemiyorum. Sözlerime burada son verirken tekrar bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, saygılar sunuyorum. En güzel günler, tüm mutluluklar sizlerin olsun. Sağlıcakla kalın, Allaha emanet olun. Tekrar buluşmak umudu ile hoşça kalın…

 

30 Temmuz 2014, Sinop Alasökü Köyü

 

Başkan Mehmet Sami Çorak

 

BİLGİLER
tarafından 01 Ekim 2014 - 02:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 588 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1