Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
2015 Piknik Konuşması

Başkan

MEHMET SAMİ ÇORAK

 

Saygıdeğer Konuklarımız, güzel köyümüzün, güzel insanları, köyünü ve insanını seven duyarlı bazı üyelerimizin katkılarıyla Derneğimizin düzenlemiş olduğu 8. Dayanışma ve piknik yemeğimize hoş geldiniz.

 

Huzurunuzda emeği geçen tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 

Yine bir bayram günü sevdiklerimizle, dostlarımızla bir araya geldik. Bu vesile ile Derneğimiz ve şahsım adına hepinizin bayramını kutlar, hep birlikte sağlık ve afiyetle nice bayramlara ermenizi dilerim.

 

Değerli hemşehrilerim ve dostlarım, iyisiyle kötüsüyle bir yılı daha geride bıraktık. Yanımızda olup bize destek veren bir avuç insanımızın; bize vermiş olduğu güçle, karınca misali boyumuzdan büyük bir yükü taşımak için çırpınıyoruz. Yeteri kadar olmasa da siz güzel insanları bu yılda buraya topladık. Etrafınıza bir bakın, ne güzel bir manzara değil mi? – Hepsi olmasa da bütün sevdikleriniz, bütün dostlarınız burada. Şimdi diyeceksiniz bu yeterlimi? – Hepsi bu kadar mı? – Hayır bu kadar değil; hatta yarısı bile değil. Daha çok etkinlik, daha çok yardımlaşmanın olması gerekir. Bunun farkındayız. Ama bunarın olması için sizlerin bizimle birlikte olmanız gerekir. Bu yolda yalnız yürümüyor. Sizlerin kafasını karıştırıp sorunları anlatmak istemiyorum. Şu kadarını söyleyeyim. Yolumuz çok taşlı ve bozuk. Bu taşları temizleyip yolu düzlemeye tek başımıza başarma şansımız yok. Bu iş; birlik, beraberlik işi. O halde dedikodulara kulak asmayalım, hep birlikte yolu temizleyelim.

 

 

Değerli hemşehrilerim, bizler burada baki değiliz. Biz gideriz başkası gelir. Zorda olsa bu yolda yürünür. Sizlerden ricam bizleri ve bizden sonra gelecekleri yalnız bırakmayın. Yerden yere vurmak için değil çözüm getirmek için eleştirin; bu yola bir kürek asfaltta siz atın. Nasıl olsa birileri atar diye beklemeyin. O birilerinin siz olduğunuzu unutmayın. Kötü sözlere, yanlış dedikodulara kulak asmayın. Birbirinizi sevin, sayın, küskünlüklere son verin. Sizden öncekilere bir bakın bu dünyadan ne götürdüler? – Hiçbir şey, ne bıraktılar? – Çok şey. Kötüleri konuşmuyoruz bile ama iyileri rahmetle anıyoruz. Haydi, bizler o iyiler gibi olalım. İleride çocuklarımız bizleri unutmasın. Gururla bu köy benim. Ben ALASÖKÜLÜ’yüm desin.

 

Sözlerime burada son verirken hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, en güzel günlerin, tüm mutlulukların sizlerin olmasını diliyorum. Hoş çokalın, sağlıcakla kalın. Biz sizleri çok seviyoruz bunu unutmayın…

 

Alasökü, 19 Temmuz 2015

 

 

ALDER Başkan Mehmet Sami ÇORAK

BİLGİLER
tarafından 07 Ağustos 2015 - 02:03 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 265 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1