Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
301 Madenciye 301 Fidan
Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Soma’daki madende hayatını kaybeden 301 işçi için fidan dikti.

 

06 Haziran 2014 Cuma 14:40

 

Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Soma’daki madende hayatını kaybeden 301 işçi için fidan dikti.

 

Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Sinop Üniversitesi (SUBİTAM) Su Ürünleri Araştırma Fakültesi’nin arka bahçesinde fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

Fidan dikme etkinliğine Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Sinop İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Sinop İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

 

Konu ile ilgili konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, “Değerli arkadaşlarımız Ülkemiz son günlerde elim bir hadise yaşadı. Maden kazasında 301 vatandaşımızı kaybettik. 301 fidanımız toprağa düştü. Şimdi burada o 301 fidanımıza sembolik olarak bir faaliyet icra ediyoruz. Bugün ise hem Türkiye Çevre Günü Dolayısıyla hemde kaybettiğimiz madencilerimizi temsilen 301 fidan dikeceğiz. İnşallah onların toprağa düşmeleri bu ülke için çalışırken can vermeleri ileriki günlerde daha az kazasız belasız iş güvenliği artırılmış, çevre koşulları daha iyi iyileştirilmiş bir Türkiye olmasını teşvik eder. Daha güzel, daha yeşil, daha güvenlikli bir ülkede yaşamak üzere.” dedi.

 

Konuşmaların ardından 301 fidan dikimi gerçekleştirildi.

 

Haber: Fatma ÖZEN

Kaynak: haber57.com.tr

 

301 Fidan

 

 

301 Fidan 1

BİLGİLER
tarafından 06 Haziran 2014 - 14:40 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 156 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1