Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Alasökü 10. Dayanışma Pikniği Gerçekleştirildi
Sinop Alasökü Kültür ve Dayanışma Derneği ALDER’ in sponsorlarıyla birlikte gerçekleştirdiği 10. Dayanışma Pikniği coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi.

 

30 Haziran 2017 Cuma, 08:30

 

Sinop Alasökü Kültür ve Dayanışma Derneği ALDER’ in sponsorlarıyla birlikte gerçekleştirdiği 10. Dayanışma Pikniği coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi.

 

10. Dayanışma Pikniğin de ilk kez uygulamaya konan Piknik Ağalı uygulamasına Dernek Sinop Temsilcimiz Seyit Gündoğdu seçildi.

 

Dernek üyelerinin yoğun katılım gösterdiği etkinliğin sunumunu Nuri Teke yaptı. Sinop’ lu Sanatçı Fahri Demirsöz kendi besteleri ve yöresel ezgilerle renk kattığı 10. Dayanışma Pikniğine CHP Sinop İl Başkanı ve dernek üyesi Barış Ayhan ve Babası Ahmet Ayhan; Karapınar Köyü Derneği başkanı Bahri Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri; Karapınar Köyü Derneği eski başkanı Bahattin İpek, Karapınar Köyü muhtarı Şevket Elik; TAYDER başkanı Tahir Topal ve yönetim kurulu üyeleri; İş adamı ve üyemiz Şaban Eylen; Köy muhtarımız Kasım Küçük katıldı.

 

Dernek üyesi Beytullah Tütün’ nün de içinde yer aldığı Öz Sinop Davul Zurna Ekibi de Pikniği baştan sonuna kadar coşkulu geçmesini sağladı.

 

ALDER 10. Dayanışma Pikniğinde çekilişle çok sayıda hediye sahiplerine teslim edildi. Gelecek yılın piknik sponsorluğunu Eylen Ailesi üstlendi.

 

10. Dayanışma Pikniği çekilen halaylar ve oyunlarla sona erdi.

 

Nuri Teke yaptığı açıklamada: ‘’ Daha önce 9 defa yaptık bu yıl 10’uncusunu gerçekleştriyoruz. Sinop halkı her yıl bir çok göç veriyor. Alasökü köyümüzde göç veren köylerden bir tanesi. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok yerine göç veriyoruz. Bu giden insanlarımız zamanla birbirlerini unutuyorlar. Dolayısıyla hem geçmişlerini, hem dostlarını, akrabalarını, vatanlarını hatırlamak üzere bayram da bu toplantıları yapıyoruz. Kaynaşma ortamı sağlıyoruz. Herkes geldiği yeri, atalarının mezarını görsün istiyoruz. Alasökü köyü yerleşimi genel olarak net bilinmemekle birlikte anlamı ormandan açılmış bir yer. Sökü sökülmüş anlamında kullanılır. Bunlardan bir mantık yürüterek bu ismi vermişler. Köyümüz çok eski zamanlara dayanır, pek insanımız kalmadı, çoğu göç verdi. Köyümüzden bir çok önemli görevlere yerleşen insanlarımız olmuştur, doktor, avukatla birlikte bir çok öğretmenimiz vardır. Köyümüz Sinop merkeze bağlıdır. 30 km mesafededir. Derneğimizin 10. Pikniğini gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Ayrıca bizleri yalnız bırakmayan CHP il başkanı Barış Ayhan’a; Karapınar ve Taypaklı köyleri dernek başkanı ve yöneticilerine ve muhtarlarımıza Sinop lu sanatçımız ve televizyon yapımcımız Fahri Demirsöz’e uzaktan ve yakından katılan misafirlerimize basın mensuplarımıza bizi yalnız bırakmayan tüm gönül dostlarımıza sonsuz teşekkür ederiz. İyi ki varsınız. Alasökülü olupta bu gün burada olmayanlara şunları söylüyorum; bayramları ve düğünleri fırsat bilip köylerine gelsinler, memleketlerini görsünler, akrabaları ile kaynaşsınlar isterim.’’ dedi.

 

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 30 Haziran 2017 - 08:30 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 73 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1