Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Alasökü Şenlikleri Coşturdu.
Her sene Temmuz ayının son haftasında yapılan ancak bu sene ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle bu yıl erken yapıldı.

 

19 Temmuz 2011 Salı 10:00

 

Her sene Temmuz ayının son haftasında yapılan ancak bu sene ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle bu yıl erken yapıldı.

Alasökü köyü şenlikleri yaklaşık 600 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılış ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla şenlik başladı.

Şenliklere İstanbul, Ankara, İzmir ve yurtdışından gelen ve köyde yaşayan vatandaşlar katıldı.

17 Temmuz 2011 Pazar günü yapılan; Sinop Alasökü Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’nin katılımıyla gerçekleşen Alasökü köyü şenliklerinde açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Muzaffer Tutkan şunları söyledi.

”Sayın konuklar, sevgili alasökü köyü halkı, derneğimizin düzenlemiş olduğu dostluk yemeğine hoş geldiniz. Sizlere bir atasözü ile hitap etmek istiyorum. Gönül ne kahve ister ne kahvehane, Gönül bir dost ister kahve bahane. İşte bizim yemeğimiz de bu, sizlere yine sizin katkılarınızla sunduğumuz yemeğin bir olağanüstü hali yok.

Güzelliği insanların bir araya gelmesi ve bu günü paylaşmaları, bu yemeğin devam etmesi için olmazsa olmaz şartlarından biri okulun onarımı idi.

Anne ve babalarımızın, bizim ve çocuklarımızı okuduğu bu bina sanki köyün tek ortak noktası olarak kaldı.

Onu kaybetmediğimiz için mutluyum. Bu da derneğimizi sayesinde oldu. Ayrıca; onarım sırasında yardımcı olan Mustafa Tutkan, Hasbi Küçük, Ahmet Gündoğdu ve ustalığı yapan Seyit Gündoğdu’ ya ayrıca teşekkür ederim.” dedi.

Şenlikler her sene düzenli bir şekilde yaz sezonunda olmasıyla köye tatile gelen ve burada stres atan vatandaşlar böyle bir şenliğin dernek tarafından ve hayırsever vatandaşlarımızın da desteği ile yapılmasından çok memnun olduklarını söylediler.

Şenliklerde bulunan muhabirimize yapılan açıklamalarda ; Böyle bir etkinliğin bundan sonraki gelecek nesillerimize iyi bir örnek olması için elimizden gelen her şeyi yapacağız ve bundan sonraki şenliklerde bir önceki senelerdeki şenliklerden çok daha iyi olacağına ve böyle hayırsever köy halkımızın da destekleriyle şenliklerin daha iyi bir şekilde herkese iyi bir örnek olacağına inanıyoruz dediler. Şenlikte gelen konuklara pilav, tavuk, tatlı , ayran ikram edildi.

Okulun onarılması için 7000 TL toplanırken Okulun onarımında katkısı geçen Yaşar Tutkan, Mehmet Gündoğdu, Şaban Eylen, Dr. Selahattin Eylen, Nuri Teke, Cemalettin Teke, Yaşar Teke, Kemal Gö, Bahattin Göl, Fahri Çakır, Kerim Gündoğdu, Rahmi Öztürk, Alaaddin Kurt, Muhittin Eylen, Muzaffer Tutkan, Ahmet Ayhan ve bazı hayırsever vatandaşlar tarafından para yardımı yapılırken sonrasında kendilerine şilt verildi.

Şenlikte Birsen Yılmaz ve ekibi gelen konukları müzikleriyle çoşturdu.

Kendilerini tutamayıp sahnede hünerlerini gösteren bazı vatandaşlar büyük beğeni topladı.

Ayrıca bu seneki şenliklerin diğer senelerden farkı ”Okulumuzu Aydınlatalım” kampanyasının başlatılması oldu.

Bu kampanyanın Alasökü ilkokulunun onarımı için toplanacak maddi yardım ve binanın daha iyi bir görünüme sahip olması için başlatıldığı ifade edildi.

Kapanış konuşmasını yapan Sinop Alasökü Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Muzaffer Tutkan şunları söyledi; “Bu şene ki şenliklerde her geçen senelerden katılımın yüksek olmasından dolayı gelen misafirler ve konuklarımıza buradan çok teşekkür ediyorum ve bir daha ki sene görüşmek üzere” dedi.

 

Haber: Mustafa ÖZKOÇ

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 19 Temmuz 2011 - 10:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 491 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1