Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ALDER 5. Olağan Genel Kurulu Yapıldı
Derneğimiz ALDER’in 5. Olağan Genel Kurulu; Esenler, Turgut Reis Mahallesindeki dernek merkezinde yapıldı.

 

23 Aralık 2018 Pazar, 20:00

 

Derneğimiz ALDER ‘in 5. Olağan Genel Kurulu Esenler Turgut Reis Mahallesindeki adresinde yapıldı. Üyelerimizin yanı sıra , Taypaklı Köyü Derneği başkanı Tahir Topal ve yönetim kurulu üyeleri, Küçükçekmece Sinoplular Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği başkanı Adnan Çakar ile yönetim kurulu üyesi Meryem Bilgin, Kağıthane Sinoplular Derneği başkanı Yüksel Kalyoncu, Koçcuğaz Köyü Derneği başkanı Hasan Yalçın ve yönetim kurulu üyeleri ile konukların katıldığı genel kurulda; divan kurulu başkanlığını Küçükçekmece Sinoplular Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adnan Çakar; divan kurulu üyeliklerini Küçükçekmece Sinoplular Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu üyesi Meryem Bilgin ile Kağıthane Sinoplular Derneği başkanı Yüksel Kalyoncu üstlendi. Yönetim  kurulu başkanı Mehmet Sami Çorak’ın çağrısı ile genel kurula başlandı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından genel kurula devam edildi.

 

Divan kurulunun gündemi okumasının ardından yönetim kurulu faaliyet raporunu okumak üzere Genel Sekreter Zafer Öztürk söz aldı. Yönetim olarak görev aldıkları 2016 – 2018 yılları içerisindeki faaliyetleri genel kurul da paylaştıktan sonra mali raporu ve tahmini bütçeyi paylaştı.

 

Ardından divan tarafından Denetleme Kurulu Raporu genel kurulda paylaşıldıktan sonra yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu raporu ve tahmini bütçe oy birliği ile ibra edildi.

 

Genel kurulda; ALDER tüzüğünün derneğe üyelik kısmını içerin 4. maddesi üzerinde yoğun tartışmaların ardından verilen önerge doğrultusunda düzenlenmesine oy birliği ile karar verildi.

 

Tek liste ile gidilen seçimde yönetim kurulu asıl üyeleri Mehmet Sami Çorak, Bayram Çorak, Zafer Öztürk, Rahime Somun, Sabri Türker, Necdet Tutkan ve Keskin Yerli. Yönetim kurulu yedek listesi ise Yasin Aydoğdu, Nihat Tutkan, İsmail Göl, Mehmet Tarak, Bülent Somun, Hamit Çakır ve Muhammet Yazıcı dan oluşurken; Denetim kurulu asıl üyeleri İsmail Çorak, Ahmet Aydoğdu ve Suat Kara. Denetim kurulu yedek üyeliklerine de Hasan Gündoğdu, Kemalettin Eylen ve Selahattin Çorak tan oluşurken; ileri ki günlerde yönetim ve denetim kurulu üyeleri görev dağılımı yapacak.

 

Genel kurulun dilek ve temenni bölümünde söz alan kurucu başkan Muzaffer Tutkan, divan kurulu üyesi Yüksel Kalyoncu, Zafer Öztürk, Keskin Yerli, Tuncay Çorak, TAYDER başkanı Tahir Topal, Koçcuğuz Köyü Derneği başkanı Hasan Yalçın, divan kurulu üyesi Meryem Bilgin ile divan kurulu başkanı Adnan Çakar görüş ve önerilerini paylaştılar. Divan kurulu yeni seçilen yönetim kurulu adına Mehmet Sami Çorak ‘a teşekkür konuşması yapmak üzere söz verdi. Mehmet Sami Çorak ta teşekkür konuşmasında birlik olursak aşamayacağımız zorluk olmayacağını; yapıcı eleştirileri rehber alacaklarını belirtti. Son olarak ta divan kurulu başkanı Adnan Çakar da genel kurulu tebrik etti ve yeni yönetim kuruluna başarılar diledi. Genel kurul yapılan sohbetlerin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİLGİLER
tarafından 23 Aralık 2018 - 20:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 208 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1