Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ALDER Dayanışma Pikniği Gerçekleştirildi.
Sinop Alasökü Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği, ALDER  Dayanışma Pikniğin nin 11. si düzenlendi. Piknik şölen havası içinde geçti.

 

18 Haziran 2018 Pazartesi, 20:00

 

 

Sinop Alasökü köyünde düzenlenen piknik ve bahar şenliği, şölen havası içinde geçti.

 

Piknik ve Bahar Şenliğine gurbetten gelenlerle köylüler kısa sürede kaynaştı. Piknik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Yüzlerce kişinin katıldığı piknik çeşitli etkinlikler ile sürdü. Burada konuşan ALDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sami Çorak; ”Uzaktan ve yakından katılan dostlarımız Karadeniz’in tüm güzelliklerini üzerinde toplamış güzel köyüm; Alasökülü kardeşlerim derneğimize sahip çıkan değerli üyelerimiz 11. sini düzenlediğimiz geleneksel piknik ve dayanışma yemeğimize hoş geldiniz. Güzel bir bayram gününde dostluğun, sevginin ve saygının unutulmaması için unutmadığımız için, unutmadığımız için, örf ve adetlerimizi devam ettirmek için gelecek kuşaklara aktarmak için bir kez daha bir araya geldik. Allah’ın vermiş olduğu tüm güzelliklerin kalbinizden geçen tüm isteklerinizin sizlerin olmasını dilerim. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Ayrıca bugün babalar günü. Bütün babaların babalar gününü kutluyorum. Kıymetli kardeşlerim yine burada yapmış olduğum bir konuşmamda bize vermiş olduğunuz görevi yine sizlerin desteğiyle sonuna kadar sürdüreceğimizi söylemiştim. Bugün yine söylüyorum. Sizlerin desteği ve güveni sürdükçe biz veya bizden sonra gelecek değerli arkadaşlarımız bu görevi sonuna kadar sürdürecektir. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Yeter ki sizler yanımızda olun.”dedi.
Çorak konuşmasının devamında; ”Bizler bu güne kadar tüm imkanları zorlayarak sürdürmeye çalıştık. Köyümüzün ismini güzel bir yere taşıdık. Dost dernek ve kişiler kazandık. Onların sevgilerini ve saygılarını kazandık. Küçükte olsa bazı etkinlikler düzenledik. Bazı dernek ve kurumların düzenlemiş oldukları etkinliklere sizler adına katılıp köyümüzü temsil ettik. Çektiğimiz mesajlarla ve internet kanalıyla sizlerin arasında ki haberleşmeyi sağladık. En güzel haber ve görüntüleri acıda olsa en acil haberleri size ulaştırdık. Yerel basınla ilişki kurup köyümüz hakkında haberler çıkmasını sağladık. Bir TV programına katılıp köyümüzün tanıtımını yaptık. Değerli üyelere sizlerin desteği arttıkça dernek faaliyetleri de artacak. Sizlere daha güzel hizmetler verecektir. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Değerli üyeler eskiden yapılan bazı hatalar yüzünden derneğimize karşı olanlar var. Bizler değiştik. Toplumun çıkar ve görüşlerine önem veriyoruz. Hangi görüşten olursa olsun herkese eşit mesafede yaklaşılıyor. Tarafsız oluyoruz. Derneğimiz ve şahsım adına saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum.”dedi.

 

Daha sonra, Sinoplu sanatçı Ahmet Sever ve Fahri Demirsöz’ün söylediği türkülere eşlik eden piknikçiler, davul- zurna eşliğinde gün boyu doyasıya eğlendi.

 

Piknik Şöleninde yapılan ağalık yarışı 2017 Dönemi Ağası Seyit Gündoğdu ile Nurhan Çorak arasında kıran kırana geçti. Açık artırmada 5 bin lira ile vermeyi taahhüt eden Nurhan Çorak piknik Hanım ağası seçildi.

 

Gerçekleşen Sinop Alasökü köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Piknik ve Bahar Şenliğine Sinoplu Sanatçıların yanı sıra, Bizim Karadeniz yazarlarından Erkan Turan, ALDER Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Sami Çorak, ALDER Yönetim kurulu Başkan yardımcısı Bayram Çorak, ALDER Sinop Temsilcisi Seyit Gündoğdu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 18 Haziran 2018 - 20:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 71 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1