Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Altay Grup Başkan Vekili Oldu
CHP Sinop Milletvekili Engin Altay Grup Başkanvekilliğine seçildi.

 

26 Haziran 2013 Çarşamba 22:30

 

 

CHP’de Grup Başkanvekilliği’ne Engin Altay, Akif Hamzaçebi ve Muharrem İnce seçildi.

 

Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan grupta, Başkanlık Divanı aday üyelikleri, grup başkanvekillikleri için seçim yapıldı.

 

CHP TBMM Grubu, Meclis yönetimini belirlemek üzere toplandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı yapılan toplantıda, 3 Grup Başkanvekili, 9 Grup Yönetim Kurulu üyesi, 7 Grup Disiplin Kurulu üyesi ve 2 Grup Denetçisi belirlendi.

 

Grup Başkanvekilliği için 10 aday yarıştı. Mevcut grup başkanvekilleri Sinop Milletvekili Engin Altay, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin yanı sıra Konya Milletvekili Atilla Kart, Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Manisa Milletvekili Özgür Özel, Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Grup Başkanvekilliğine adaylığını koydu.

 

Grup başkan vekilliği için yapılan seçimlerin ilk turunda hiçbir aday yeterli çoğunluğa ulaşamadı. İlk turda en yüksek oyu 59 oyla CHP Sinop Milletvekili Engin Altay aldı. Ancak seçilmek için yeterli oy oranı sağlanamadığı için ikinci tur oylamaya geçildi. İkinci turda Engin Altay, oyunu arttırarak 70 oyla grup başkan vekilliğine seçildi. Altay’ı 68 oyla Akif Hamzaçebi takip etti.

 

Bundan sonraki turlarda yarış CHP’de ulusalcı kanadın önde gelen isimlerinden Muharrem İnce, Emine Ülker Tarhan ve yenilikçi kanattan Özgür Özel arasında geçti. 5. tur öncesi ise Tarhan ve Özel adaylıktan çekildi. Bunun üzerine İnce bu tura tek aday olarak girdi ve 103 oyla yeniden Grup Başkanvekili oldu.

 

CHP Sinop İl Başkanı Mustafa Acun, sonuçlardan duydukları memnuniyeti ifade ederek yapılan seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

 

Kaynak: vitrinhaber.com

 

BİLGİLER
tarafından 26 Haziran 2013 - 22:42 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 447 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1