Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Ayakları yere basan projelerle geliyoruz
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sinop Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan; “Bizim mega projemiz yok, bizim ultra projemiz yok ama bizim insana dokunan projelerimiz var. Projelerimizin hepsi ayakları yere basan projeler, hayal ürünü projeler değil” dedi.

 

26 Mart 2019 Salı, 14:00

 

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Köyü’nde seçim bürosu açılışı gerçekleştirildi.

 

Ordu Köyü TOKİ mevkiinde yer alan CHP seçim bürosu açılışını vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirdi.  Açılış törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Barış Karadeniz, CHP İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Necla Topal, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Tolga Kara, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Nihal Özbayrak, İl Genel Meclisi Üyesi Adayları,  Belediye Meclisi Üyesi Adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Merkez İlçe Başkanı Mustafa Tolga Kara CHP İl Başkanlığı olarak uyum içerisinde çalıştıklarını belirtti. Kara; ‘’Yaklaşık beş aydan beri Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürütüyorum. Bu süreç içerisinde yeni heyecanlar yeni mutluluklar yaşadım, inanılmaz bir ortam olduğunu keşfettim. Bunun temel sebeplerinden biri Sayın Belediye Başkan Adayımızın, Sayın Milletvekilimizin ve İl Başkanımızın çok uyumlu bir şekilde çalışmasıdır. Bizlere inanılmaz destek, inanılmaz güç veriyorlar. Yaklaşık 120 günde asla ve asla uyuşmazlık yaşamadık. Kendilerinin bizlere verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. 31 Mart akşamı sandıklar açılmaya başladıktan sonra bundan daha fazla kalabalığı Uğur Mumcu Meydanı’nda göreceğimizi düşünüyorum. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz, iyi ki Cumhuriyet Halk Partisi var’’ dedi.

 

 

ÖNEMLİ OLAN MİLLETİN GÖNLÜNE GİREBİLMEKTİR

Programda daha sonra söz alan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, asıl önemli olanın milletin aklına değil gönlüne girmek olduğunu belirterek, CHP Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan’ın Sinopluların gönlünü kazandığını söyledi.

 

Karadeniz; “Bugün TOKİ seçim büromuzun açılışını gerçekleştiriyoruz ve bu kalabalığı görünce diyorum ki 1 Nisan’da Belediye Başkanımız Barış Ayhan. İlçelerimizi geziyoruz inanın vatandaşlarımız artık değişim diyor. Bu değişim rüzgarına TOKİ de inanmış ve 31 Mart’ta gereğini yapacaklarını düşünüyorum. Bazı ilçelerimizde Belediye Başkanlarımız hakkında çeşitli şeyler söyleniyor, biz karalama kampanyası hiç yapmadık yapmayacağız da. Biz yapacaklarımızı anlatıyoruz. Bu ülkeyi nasıl ileri götürürüz, ilimizi ilçemizi nasıl bir adım ileri götürürüz bunun hesabını yapıyoruz. 31 Mart sabahı bu vatandaş, bunları söyleyenlere gerekli cevabı verecektir. TOKİ’den arkadaşlara sesleniyorum, lütfen karalama kampanyasıyla Sinop’un huzurunu kimse bozmasın. Bizim dört belediyemiz var, Allah’ın izniyle bunu beş altı yapacağız ve kimseyi karalamıyoruz. 4 Belediye Başkanımız da Sinop tarihine damga vurdu, borçlu halde alınan belediyeleri borçsuz hale getirdi. Belediye işçileri illerimizde, ilçelerimizde esnafın önünden zor geçerken şimdi alnının akıyla dimdik geziyorlar. Sinop hak ettiği yere 31 Mart’tan sonra gelecek diyorum. Barış Ayhan başkanımıza biz inandık ama vatandaş da inandı, bağrına bastı. Her gittiğimiz yerde bu sevgi selini görüyoruz. Belki milletin aklına girebilirsiniz ama gönüllere girmek çok zordur, onun için Barış başkanımı halkın gönlüne girdiği için bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.

 

 

1 NİSAN SABAHI SİNOP’UN ÜZERİNDE GÜNEŞ BİR BAŞKA DOĞACAK

Açılış töreninde son olarak söz alan CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan yönetime gelmeleri durumunda Sinop’ta gerçekleştirecekleri belediyecilik anlayışı üzerine açıklamalarda bulundu. Ayakları yere basan projelerle seçime gittiklerinin altını çizen Barış Ayhan, 1 Nisan sabahında Sinop’un üzerinde güneşin bir başka doğacağını söyledi.

 

Ayhan; “Bizleri bu soğuk havada yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Ama merak etmeyin kışın çıkmasına, bu soğuk havalardan kurtulmamıza bir hafta kaldı. Bahar geliyor, 1 Nisan sabahı Sinop’un üzerinde güneş bir başka doğacak. 1 Nisan sabahı Sinop’un üstünde güneş daha parlak doğacak, içimizi ısıtacak. Bir kente Belediye Başkanı adayı olmak akşamdan sabaha, seçime bir iki ay kala karar vermekle olmaz. Bir kente Belediye Başkanı olmak için yıllar öncesinden bunu kafaya koymak gerekir. Yıllar öncesinden halkın içinde geze geze,  araştıra araştıra kentin sorunlarını tespit etmek gerekir, çözüm yolları bulmak gerekir. Çalışmak gerekir, üretmek gerekir. Belediyecilik bir kişinin tek başına yapacağı bir iş değildir, belediyecilik bir kadro işidir. Bir uzmanlık işidir, bir ekip işidir. Bizle beraber belediyeyi yönetecek kadrodaki her bir adayımız yaşantısıyla Sinop’ta örnek olmuş, mesleğinde en başarılı insanlardan kurulu 25 kişilik bir listeyi oluşturuyor. Bir kent sadece Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri ile de yönetilmez, bir belediye bir kent o kentte yaşayan insanlarla birlikte yönetilir. Biz Sinop’u Sinoplularla birlikte yönetmeye talibiz. Uzun emekler vererek hazırladığımız proje dosyamızdaki projeleri hayata geçirmek için biz Sinoplu’ya güveniyoruz. Bu projelerin hepsini Sinoplularla birlikte hayata geçireceğiz. Bu projeleri yaparken de çizerken de Sinoplulara danıştık, Sinop’un eksiklerini tespit ettik, bunları hayata geçirirken de Sinoplularla omuz omuza vereceğiz birlikte hayata geçireceğiz. Bizim mega projemiz yok, bizim ultra projemiz yok ama bizim insana dokunan projelerimiz var. Bu proje dosyasında olan bütün projeler Sinop insanına dokunacak, insanların yaşamını güzelleştirecek projeler. Kadınlara, engellilerimize, yaşlılarımıza, çocuklarımıza, köylümüze kentlimize herkese katkı sağlayacak, daha çağdaş bir kentte yaşamalarını sağlayacak çok güzel projelerimiz var. Hepsi ayakları yere basan projeler, hayal ürünü projeler değil” dedi.

 

 

ENERJİMİZİN ÇOĞUNU YENİ MAHALLELERİMİZ İÇİN HARCAYACAĞIZ

Konuşmasını Ordu Köyü ve 1 Nisan’dan sonra mahalle statüsüne kavuşacak olan diğer üç köy ile ilgili projelerini açıklayarak sürdüren Barış Ayhan, enerjilerinin çoğunu mahalle statüsüne kavuşacak olan 4 köy için harcayacaklarını ve bu dört mahalleyi mümkün olduğunca çabuk diğer dokuz mahalleyle aynı seviyeye getirmeye çalışacaklarını söyledi.

 

Ayhan; “Ordu Köyü ile birlikte Osmaniye Korucuk ve Bostancılı köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız ilk defa bu seçimde Belediye Başkanlığı için oy kullanacaklar ve 1 Nisan sabahından itibaren mahalle statüsüne kavuşacaklar. Enerjimizin çoğunu bu dört köyümüz için harcayacağız. Bu dört köyümüzü mümkün olduğunca çabuk diğer dokuz mahallemizle aynı seviyeye getirmek zorundayız. Yeni Mahalle neyse Ordu Köyü de o olacak, Ada Mahallesi neyse Osmaniye de o olacak.  Bu lafta olmayacak icraata geçireceğiz. Sinop’un içinde büyük yatırımlar gerektiren işlerimiz yok, ama bu dört yeni mahallede çok ciddi sorunlarımız var. Altyapı ile ilgili sorunlarımız var, üstyapı ile ilgili, sosyal donatıyla ilgili sorunlarımız var. Dolmuş güzergahları ile ilgili problemler var,  vatandaşlarımızın pazaryeri taleplerini de biliyoruz. Sinop’a dair benim çok hayalim var, Sinop’ta hayata geçirmek istediğimiz çok güzel projelerimiz var. Bizim bir tek sizin desteğinize ihtiyacımız var. Biz size hizmet etmek için geldik, sizler de 31 Mart’ta bizlere destek vermeye varsanız biz de 1 Nisan sabahından itibaren sizlere daha çağdaş bir kent vaat ediyoruz. Sizlerden 5 yıl için destek bekliyorum, Mart’ın Sonu Bahar” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından CHP Korucuk seçim irtibat bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

 

Açılış programı sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan seçim bürosunda vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Adayı Ayhan sorunları dinledi, çözüm yollarını görüştü. Program sonunda Belediye Başkan Adayı Ayhan katılım gösterenlere tek tek teşekkür etti.

 

Kaynak: Vitrinhaber Gazetesi

 

BİLGİLER
tarafından 26 Mart 2019 - 14:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 28 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1