Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Ayancık’ın Çılgın Projesi Hayata Geçiyor
Ayancık’ın bir hayal projesi daha hayata geçiyor. İşte ayrıntılar…

 

26 Haziran 2013 Çarşamba 22:40

 

Proje kapsamında Ayancık’ta belediye tarafından başlatılan proje kapsamında Karadeniz 300 metre içeriye alınıyor.

 

Ayancık’ta denizin çay ağzı bölgesinden Şevki Şentürk Köprüsüne kadar, Ayancık Çayının içerisine doğru alınmasını kapsayan proje hayata geçiyor. Daha önce Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğü’nce onaylanan proje kapsamında yürütülen çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.

 

Projenin ilk ayağı olan Şevki Şentürk Köprüsü altında yapılmakta olan ‘brit’ çalışmasında sona gelindi. Köprü ayaklarının askıda kalmaması amacıyla gerçekleştirilen ve çayın iki yakasını birleştiren, yaklaşık 4 metre derinliğinde ki briit betonlama çalışması kısa süre içerisinde sona erecek.

 

Proje hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ayhan Ergün, çalışma akabinde çayın içinde temizlik yapılarak fazla malzemenin boşaltılmasının sağlanacağını söyledi. Ergün; “Deniz tarafından köprüye doğru eksi 3 metre derinlikten ‘0’ noktasına kadar köprüye yaklaşılarak derinleştirme çalışması yapılacak. Çayın her iki yakasında ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları, ahşap iskeleler, çevde düzenlemeleri ve bunun gibi birçok çalışma yapılacak. Yaklaşık 300 metre denizin içeriye doğru girmesi sayesinde oluşacak gölet içerisinde balıkçı kayıklarının girebildiği, ördek ve kuğuların yüzebildiği, etrafında insanların gezebildiği doğal bir balıkçı barınağı ve yeni bir turizm alanı oluşturmuş olacağız. Hedefimiz yıl sonuna kadar bu çalışmanın tamamlanması. Bu projeyle Ayancık’ta bir hayal daha gerçek oluyor diyebiliriz” diye konuştu.

 

 

Kaynak: vitrinhaber.com

BİLGİLER
tarafından 26 Haziran 2013 - 22:47 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 417 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1