Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Bakan Ersoy: Sinop’u iyi değerlendirememişiz!
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Hem doğası hem kültürel ve tarihi zenginlikleri açısından da çok önemli bir turizm bölgesi olan Sinop’un bu potansiyelini değerlendirememişiz.

 

18 Şubat 2019 Pazartesi, 10:00

 

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bakanlığı ile ilgili bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Sinop’a geldi.

 

Sinop Havalimanında protokol tarafından karşılanan Bakan Mehmet Nuri Ersoy, Sinop Valiliğini ziyaret etti. Valilik önünde protokolü tek tek selamlayan Ersoy, valilik şeref defterini imzaladı. Bu sırada Sinop Valisi Vali Köksal Şakalar tarafından Bakan Ersoy’a Sinop’a özgü gemi maketi hediye edildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy daha sonra, AK Parti Sinop İl Başkanlığını ziyaret ederek teşkilat mensuplarıyla buluştu. İl Başkanı Uğur Giresun’un makamında, il başkanlığı özel defterini imzalayan Bakan Ersoy, partililerle bir araya gelerek onlara hitap etti.

 

Parti ziyareti sonrası Sinop Tarihi Cezaevi ve Müzesi’ni gezen Bakan Ersoy, burada incelemelerde bulundu. Ersoy’a tarihi cezaevi gezisi sırasında İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun rehberlik yaptı. Ersoy, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Sinop’un yapısı gereği Ege Bölgesi’ne çok benzediğini ifade etti.

 

SİNOP’A ÇOK İŞ DÜŞECEK

Sinop’un var olan turizm potansiyelinin yeteri kadar değerlendirilemediğini vurgulayan Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sinop Kültür Merkezinin açılışı vesilesiyle bugün Sinop’tayız. Açıkçası Karadeniz’de, Ege’yi yansıtan bir özelliği var Sinop’un. Zamanında sürgün şehriymiş. Aynı zamanda koyu olan tek noktalardan biri Karadeniz’de. O açıdan çok değerli. Hem doğası hem kültürel ve tarihi zenginlikleri açısından da çok önemli bir turizm bölgesi. O açıdan bakıldığında potansiyelini değerlendirememişiz. Şimdi biliyorsunuz biz turizm hedeflerini büyüttük. Bu hedefler doğrultusunda Sinop’a da çok iş düşecek. Buraya gelen turist sayısının ciddi şekilde artması için gereken planlama ve programı yapmak için buradayız. Sürekli incelemelerde bulunuyoruz. Dönüşte hemen planlama ve programlanmaya geçip hızlı bir şekilde Sinop’un turizm ve turizm gelirlerinin artması açısından gereken neyse organize edeceğiz. Cezaevinin çalışması zaten bitmek üzere. Mart sonunda yetiştirebilirsek ihalesi var. Bu Avrupa Birliği fonundan da kaynağı var. Kaynak sıkıntısı yok zaten. Onu da Mart sonu içinde ihalesini tamamlayıp Avrupa Birliği’ne sunulan projeye uygun bir şekilde restorasyonuna başlatacağız”

 

Bakan Ersoy, Sinop Tarihi Cezaevi’nin restorasyon ihalesinin mart ayı sonuna yetiştirilmeye çalışıldığını da sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Vitrinhaber Gazetesi

BİLGİLER
tarafından 18 Şubat 2019 - 10:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 32 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1