Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Başbakan Binali Yıldırım Sinop’ta
“Referandum tarihinin netleşmesinin ardından hızlı bir şekilde saha çalışmalarına başlayan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, seçim programı kapsamında bugün Sinop’a geldi. “

 

03 Mart 2017 Cuma, 20:30

 

Seçim kampanyası kapsamında ilk etapta Bartın’dan halka seslenecek olan Başbakan Binali Yıldırım Hava muhalefeti sebebiyle Başbakan Binali Yıldırım’ın uçağı Bartın’a iniş yapmadı.
Bartın’a gidemeyen Binali Yıldırım’ın Sinop programı öne alındı.

 

Sinop Havalimanına iniş yapan Başbakan Binali Yıldırım protokol tarafından karşılandı. Büyük bir konvoy halinde Sinop’a giriş yapan Binali Yıldırım, ilk olarak Kurtuluş Caddesinde Tersane esnafını selamladı ardından çay bahçesine giderek vatandaşlarla çay içti.

 

Bartın programına hava muhalefeti sebebiyle gidemeyen Binali Yıldırım Sinop’ta bir Otel’den telekonferans sistemiyle Bartın’da meydanda bulunan vatandaşlara seslendi.

 

İskele Meydanında Sinoplulara seslenen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, ” Boyabat, Dikmen, Durağan, Gerze, Saraydüzü, Türkeli hepinizi gönülden selamlıyorum. Sinop 16 Nisan’a hazır mı hanımlar, gençler Sinoplular hazır mısınız güçlü Türkiye için var mısınız istiklal için var mısınız gücümüz millet kararımız evet. Sinop işi bitirmiş iş bitmiş. Sinop kararını çoktan vermiş Sinop hayırcılara zaten diyeceğini demiş Sinoplu Diyojen ne diyor gölge etme başka ihsan istemem biz de diyoruz ki muhalefet partileri gölge etmeyin başka isyan istemiyoruz. Şu Sinop kalesinde Sebahattin Ali ne dedi dışarıda deli dalgalar gelir duvarları yalar beni bu sesler oyalar aldırma gönül aldırma. Başın öne eğilmesin aldırma gönül aldırma evet biz hiçbir lafa aldırış etmeyeceğiz, gücümüze bakacağız. Gençler bu güne kadar hep işimize baktık bundan sonra da aynısını yapacağız Sinop’un güzel insanları 3 kasım 2012’de Ak Partiyi işbaşına getirdiniz o zaman partimizin kurucusu genel başkanımız. Biliyorsunuz hayırcılar milletvekili olmasını önlediler şimdi muhtar bile olamaz dedikleri Tayyip Erdoğan milletin seçtiği Cumhurbaşkanı oldu. Recep Tayyip Erdoğan milletin adamının size, Sinoplulara selamını getirdim siz 2002’de bizi iktidara getirdiniz emaneti verdiniz biz de emanete sahip çıktık omuzlarındaki sorumluluğun her zaman farkında olduk. Gece demedik gündüz demedik çalıştık uzak demedik yakın demedik soğuk sıcak demedik çalıştık iş ürettik hizmet ürettik bugüne kadar girdiğimiz her seçimde bize daha da büyük destek verdiniz biz de sizden aldığımız güçle sevgili Sinoplular daha büyük bir aşkla çalışmaya ülkemiz için eser üretmeye devam ettik. Bunların hepsi Hayırcı. Kılıçdaroğlu o kadar seçim kaybetti. Çok başkanlı sistemi de istiyor madem, eğer yorulduysa Kılıçdaroğlu yanına bir yedek genel başkan daha seçsin” dedi.

 

Başbakan Binali Yıldırım, Sinop İskele Meydanını dolduran kalabalığa hitap etti. Türkiye’nin mevcut sistemde enerji ve zaman kaybettiğini belirten Başbakan Yıldırım, “Kılıçdaroğlu ve Baykal ‘anayasa değişikliğinin iki partiyle anlaşmasıyla olmaz’ dedi. Biz de dedik ki ‘gelin anlaşalım’ ama nerede? Nerede bunlarda böyle memleket sevdalısı. Her şeye yokuş yaptılar. Bizde MHP’yle bir araya gelir bu değişikliği yaparız ve 80 milyonun onayına sunarız. Şimdi söz milletindir. Bunlar, ‘zaten güçlüsünüz neden sistemi değiştiriyorsunuz’ diyorlar. Biz kendimiz için değil Erdoğan için değil her doğan için bu sistemi değiştiriyoruz. Bizim dönemimizde Cumhurbaşkanıyla başbakan arasında bir sorun yok ama geçmişe bakın. Hükümetin kendi içinde Cumhurbaşkanıyla ne büyük sıkıntılar çektiğini, rahmetli Ecevit’in kendi seçtiği Cumhurbaşkanıyla ne hale geldiğini hatırlayın Türkiye’nin bir gecede Türkiye yerle bir olmuş esnaf yazar kasasını fırlatmış, ekonomi çökmüştü. Demirel ile Özal arasında, Demirel ile Mesut Yılmaz arasında, 1950-60 arasında rahmetli Menderes ve Celal Bayar arasında sürekli sorun çıkmıştır. Çünkü bu sistem iki başlılığı getiriyor. İki başlı sistem yürümez. Tek bir irade olması lazım. Sandığa gideceğiz evet oylarını vererek Türkiye’nin aydınlık yolda ilerlemesini sağlayacağız. Bunlar bu aralar HDP ile içli dışlı oldukları için eş başkanlığa takmışlar. Bunların hepsi hayırcı. Kılıçdaroğlu o kadar seçim kaybetti. Çok başkanlı sistemi de istiyor madem, eğer yorulduysa Kılıçdaroğlu yanına bir yedek genel başkan daha seçsin. Bu sistemin neresinde diktatörlük. Onların kafasında var diktatörlük. Çalışarak hiç iktidar olamadıkları için bu sistem onlara zor geliyor. Bunlar kenarda bekler ve bir fırsat doğsa da iktidar arabasına binsek diye beklerler. Ama bu millet bunu yemez” diye konuştu.

 

“Kim Cumhuriyete el uzatır dil uzatırsa en önce karşısında bu milleti bulur. Bu rejimi değiştirmek Meclisi lağvetmek, hükümeti alaşağı etmek isteyenler, 15 Temmuz gecesi derslerini aldılar. O gece meydanlara indiniz ve alçaklara dersini verdiniz, demokrasiyi ve istiklali kurtardınız. Alçaklar o gece rezil ve zelil olmuştu. Bu süreçte ‘memleketin menfaati için önce memleketim ve milletim’ diyen Milliyetçi Hareket Partisi’ne teşekkür etmek isterim. Bu sistemde çok güzel bir işbirliği gösterdiler. Kimse Cumhuriyete el atamaz, biz buna asla izin vermeyiz. Bu sistemle Türkiye’nin ekonomisi daha büyüyecek ve refah daha fazla artacak. Soframızdaki ekmek büyüyecek. Sistemin kazancı her kesime büyük fayda sağlayacaktır. Bu sisteme kim karşı çıkıyor. DEAŞ, FETÖ ve PKK. Aman diyorlar ‘hayır verin, evet çıkarsa biteriz’. Biz de diyoruz ki bunlar zaten bitecekler ve bu memleketten gidecekler. Yeni sistemle en çok terörle mücadelemiz güç kazanacaktır. Asker ve polisimiz içinde uyumlu çalışmalar olacak. FETÖ’nün inine girdik ve mücadelemiz devam edecek. Terörist başı FETÖ gelecek ve hesap verecek” şeklinde konuştu.Başbakan Binali Yıldırım açıklamasının devamında; “Bu sistemle krizler ortadan kalkacak ve siyasette uzlaşma geri gelecek” ifadesini kullanan Yıldırım şunları söyledi: “Bu sistemle 21. yüzyılı Türkiye’nin yüzyılı yapacağız. Türkiyeyi parmakla gösterilen ülkeler arasına sokacağız. Sinop’a yaptığımız hizmetlerden bahsedecek olursak, 14 yılda Sinop’a 10 milyar liralık yatırım yaptık. Eğitimde, okullar yeniledik ve 444 tane yeni derslik yaptık. Üniversite kurduk. Sinop’a doğal gazı getirdik. 240 olan yurt kapasitesine 1655 e çıkardık. Toplam 29 adet spor tesisi kazandırdık. Sinop için ihtiyaç sahiplerine 350 milyon destek sağlandı ve sağlıkta devrimler yapıldı.Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmaları için devlet hastaneleri yaptık. Sağlık yatırımlarımız devam edecek. TOKİ ile 14 yılda 90 milyar kaynak ayırarak yurdun her köşesini modern konutlarla donattık. Her vatandaşımızın ev sahibi olmasını sağladık. Ulaştırma Bakanlığı olarak, ulaştırma alanında iddiamızı somut olarak yaptığımız eserlerle ortaya koyduk. Sinop’ta bölünmüş yol nedir bilen yoktu. 113 km bölünmüş yol yaptık. Yolları böldük ve gönülleri birleştirdik. Bu sırada havalimanlarımızı da büyüttük ve genişlettik. Denizcilikte de önemli işler yaptık. Orman su işleri alanında 1, 1 milyar yatırımla büyük eserler yaptık. Çiftçilere toplam 139 milyon nakit destek verdik. Bunlar kazandırdığımız eserlerin sadece bir kaçı. Biz durmayacağız yavaşlamayacağız hızımızı kesmeden milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. 16 Nisan’dan sonra hızımıza hız katacağız ve bunun için çok çalışacağız. Sinop 16 Nisan’da Karadeniz gibi coşacak ve sandıklar evetle dolacak.” dedi.

 

Başbakan Binali Yıldırım, mitingin ardından Sinop Valiliğini ziyaret etti.

 

 

 

 

 

Haber: İbrahim Aslan
Kaynak: hbr.haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 03 Mart 2017 - 20:30 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 79 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1