Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Binler Yaşar Kemal’i Uğurladı
Yaşar Kemal’in Teşvikiye Camisi’ndeki cenaze töreninde okuyucuları Yaşar Kemal’in kitaplarını taşıdı. HDP ve CHP’den birçok siyasetçinin yanısıra Abdullah Gül ve Cemil Çiçek de cenazedeydi.

 

02 Mart 2015 Pazartesi 22:22

 

Yaşar Kemal’in Teşvikiye Camisi’ndeki cenaze töreninde okuyucuları Yaşar Kemal’in kitaplarını taşıdı. HDP ve CHP’den birçok siyasetçinin yanısıra Abdullah Gül ve Cemil Çiçek de cenazedeydi.

 

Yaşar Kemal Cenazesi

 

Cumartesi günü 92 yaşında hayatını kaybeden yazar Yaşar Kemal, bugün Teşvikiye Camisi’nden son yolculuğuna uğurlandı.

 

Yaşar Kemal Cenazesi 1

 

Cenazeye sanat ve siyaset dünyasından birçok ismin yanısıra, Yaşar Kemal’in okuyucuları da katıldı. Birçok kişi cenazede ellerinde Yaşar Kemal kitapları taşıdı.

 

Yaşar Kemal Cenazesi 2

 

Öğle namazının ardından Yaşar Kemal’in alkışlarla uğurlanan cenazesi Zincirlikuyu’da toprağa verildi. Binkerce insan tören sonrası “İnce Memet ölmedi, kalbimizde yaşıyor”, “Yaşar Kemal onurumuzdur”, “Doksanında bir çınar Yaşar Kemal” sloganlarıyla Zincirlikuyu Mezarlığı’na yürüdü.

 

Yaşar Kemal Cenazesi 3

 

Cenazeye 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halkların Demoratik Partisi eş başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) eş başkanları Bilge Seçkin Çetinkaya ve Alper Taş, HDP milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü, Sırrı Sakık, Levent Tüzel ve Hasip Kaplan, CHP milletvekilleri Süleyman Çelebi, Levent Gök, Mahmut Tanal, Türkiye Süryani Katolik Patrik Vekili Yusuf Sağ, Rakel Dink ve Orhan Pamuk ve Türkan Şoray’ın yanı sıra edebiyat, üniversite, sinema, sanat, yayın ve medya dünyasından isimlerle çok sayıda okur katıldı.

 

Yaşar Kemal Cenazesi 4

 

Cenaze namazı vakti yaklaştığında caminin avlusunda neredeyse adım atacak yer kalmamıştı. Binlerce insan Yaşar Kemal’i son yolculuğuna alkışlarla uğurladı. (BK/ÇT)

 

Yaşar Kemal Cenazesi 5

 

Kaynak: bianet.org

 

Müzik: Grup Yorum

BİLGİLER
tarafından 02 Mart 2015 - 22:22 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 122 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1