Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Birinin Ölmesi mi Gerekiyordu ?
Trafik kazarlının en çok meydana geldiği Sinop-Ayancık kara yolu Atatürk Devlet Hastanesi kavşağına uzun yıllar sonra Sinop’un ilk trafik lambaları takıldı.

 

04 Ocak 2014 Cumartesi 16:48

 

Trafik kazarlının en çok meydana geldiği Sinop-Ayancık kara yolu Atatürk Devlet Hastanesi kavşağına uzun yıllar sonra Sinop’un ilk trafik lambaları takıldı.

 

En son Sinop-Ayancık kara yolu Atatürk Devlet Hastanesi karşısında yolun karşısına geçmeye çalışan üniversite öğrencisi bir genç kız, trafik işaretlerinin yetersizliğinden ve üst geçit olmadığından bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. Kazanın ardından yetkililer jet hızıyla hastane kavşağına Sinop’un ilk trafik lambalarını taktılar.

 

Geçtiğimiz günlerde Sinop Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Batman nüfusuna kayıtlı Melek Yalvaç’a (21), Sinop-Ayancık kara yolu Atatürk Devlet Hastanesi karşısında ki yurt binası önünde yolun karşısına geçmeye çalışırken bir otomobil çarpmış, genç kız kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Kazanın ardından karayolları tarafından hastane kavşağına trafik lambaları takıldı. Trafik ışıklarının faaliyete geçtiğini gören vatandaşlar, ilgililerin fazla duyarlı olmadıklarını, bu ışıkların yaşanan kazalardan sonra yapılmış olmasına bir anlam veremediklerini söyledi. Bu zamana kadar trafik lambalarının neden takılmadığına, meydana gelen yaralanmalı ve ölümlü kazaların önlemin geç alınmasına tepki gösterdi.

 

Haber: Songül KORKMAZ

Kaynak: haber57.com.tr

 

 

 

BİLGİLER
tarafından 04 Ocak 2014 - 16:48 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 280 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1