Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
CHP, Muhtarlarla Buluştu
Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları 7 Haziran seçimlerine yönelik değerlendirmelerde bulunmak üzere SKY Yelken Kulübü’nde muhtarlarla buluştu.

 

19 Nisan 2015 Pazar 13:56

 

 

Düzenlenen kahvaltı buluşmasına Chp İl Başkanı Kadir Yavuz, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, CHP 1.sıradan Milletvekili Adayı Barış Karadeniz, CHP 2.sıradan Milletvekili Adayı Mustafa Acun, Salim Akbaş, partililer ve Sinop Merkez Mahalle Muhtarları katıldı.

Açılış konuşması yapan CHP İl Başkanı Kadir Yavuz, “Birlik Beraberlik içerisinde önseçimin yaratmış olduğu o aktif heyecanı içimizde hissederek 7 Haziran’daki seçimlere hazırlanıyoruz. Bu seçim süreci içerisinde değerli muhtarlarımızla bir araya gelerek ne yaptık, ne hazırlıyoruz kısada olsa paylaşmak istedik. Sinop 2 Milletvekili çıkarıyor. Bu konuda iddialıyız. Çalışmalarımızı bu perspektif içerisinde yürüteceğiz.” dedi.

Ardından konuşan CHP 1 sıra Adayı Barış Karadeniz ise, “İlk olarak Merkez ilçe başkanı seçildiğimde, köylerde muhtarlarımızla siyaset yapmak istiyorum demiştim. Yıllardan beri bunu yapmaya devam ettik. Bu zamana kadar muhtarlarımızı aramadan onlara sormadan hiçbir faaliyette bulunmadık. Onlarda bizleri kardeşleri gibi görüp ona göre değer verdiler. Ben bu zamana kadar 6 yıllık ilçe başkanlığım döneminde Vefat etmiş ve muhtarlık görevi şu anda bitmiş olan muhtarlarda dahil hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu zamana kadar bizlere vermiş olduğunuz değerlerden dolayı. CHP Milletvekilleri olarak Meclise gittiğimizde hepinizin emrindeyiz. 24 saat telefonumuzda açıktır, kapımızda açıktır. Biz oraya oturmaya değil, hizmet etmeye gidiyoruz. Bu da köylerimizden ve mahallelerimizden başlıyor.” dedi.

Kahvaltıda konuşan CHP 2 sıra Milletvekili Adayı Mustafa Acun, “Mahallesinin, köyünün Cumhurbaşkanı olan muhtarlarımız. Demokrasinin de temel taşı olan sizlersiniz. Burada siyasi anlamda bir konuşmada bulunmak uygun değil. Aramızda her siyasi görüşe uygun muhtar arkadaşlarımız var. Ama biz sadece bugün CHP olarak muhtarlarımızla bir arada her türlü sorununuzla ilgili elimizden gelen yardımları yapacağız. Önümüzdeki seçimin hepimize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek muhtarlık sisteminin kaldırılmasıyla ilgili uygulamaya karşı olarak muhtarların yanında yer alacaklarını belirtti.

Konuşmaların ardından muhtarlarla partililer sohbet eşliğinde kahvaltı yaptılar.

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 19 Nisan 2015 - 14:03 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 33 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1