Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
CHP’li Karadeniz: “Enflasyon ezip geçiyor”
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, enflasyonun çift hanelere demirlediğini belirtti ve enflasyonun memurundan işçisine, emeklisinden asgari ücretlisine her kesimi ezip geçtiğini söyledi.

 

05 Temmuz 2017 Çarşamba, 18:00

 

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, enflasyonun çift hanelere demirlediğini belirtti ve enflasyonun memurundan işçisine, emeklisinden asgari ücretlisine her kesimi ezip geçtiğini söyledi. Karadeniz, “Her kesimin alım gücü düştü. Çift hanelere demir atan enflasyon her kesimin gelirini ezdi geçti. Bu yetmezmiş gibi AKP hükümeti yeni zamlara hazırlanıyor” dedi.

 

CHP’li Karadeniz, enflasyonun çift haneli rakamlara demirlediğini söyledi. Emeklinin, memurun, işçinin, asgari ücretlinin enflasyon karşısında alım gücünün her geçen gün düştüğünü ifade eden Karadeniz, “TÜİK enflasyonu yüzde 10.9 olarak açıkladı. Ancak işçinin ve asgari ücretlinin gelirinde, memurun ve emeklinin maaşında, esnafın siftahında, çiftçinin mazotunda, gübresinde, ilacında, ev kadının mutfağında, öğrencinin harçlığında enflasyon ezip geçiyor” diye konuştu.

 

CHP Milletvekili Karadeniz, ülke ekonomisindeki adaletsizliği her kesimin derinden yaşadığını vurguladı ve şunları söyledi:

“Gelir dağılımındaki adaletsizlik, vergide adaletsizlik, ücrette adaletsizlik, çalışma hayatında, iş güvencesinde ve sosyal haklardaki adaletsizlik. Adaletsizlik her yerde. Ekonomik veriler iyiymiş gibi gösteriliyor. Sosyal güvenceler adil gibi gösteriyorlar. Oysa her şey ortada. Taşeron işçiler, yaş zorunluluğu nedeniyle emekli olamayıp haksızlığa uğrayanlar, kıdem tazminatı alamayanlar. Ülke ekonomisinin, çalışma hayatının da adalete ihtiyacı var. Adil bir düzen, adil bir gelir dağılımı işçinin, emeklinin, asgari ücretlinin, memurun, çiftçinin, esnafın da hakkı.”

 

BİLGİLER
tarafından 05 Temmuz 2017 - 18:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 65 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1