Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ÇÖPTE YENİ DÖNEM
Sinop Belediyesi Belediye Başkanı Baki Ergül, Mekanik Kaldırmalı Araç Bağlantılı İkili Çöp Konteyner Sistemini tanıttı.

 

07 Mayıs 2013 Salı 22:00

 

Sinop Belediyesi Belediye Başkanı Baki Ergül, Mekanik Kaldırmalı Araç Bağlantılı İkili Çöp Konteyner Sistemini tanıttı.

Sinop’un en yoğun çöp birikilen 10 noktasına kurulan Mekanik Kaldırmalı Yeraltı İkili Çöp Konteynırı, çöplerin bir arada toplanması ve yeraltına indirilmesiyle ilgili bir sistem.

Yeraltı konteyner sisteminin tanıtımını yapan Baki Ergül; “Malum bizim memleketimiz rüzgarlı bir kent insanlarımızda açık söylemek gerekirse temizlik konusunda fazla duyarlı değiller. Biz bunları da düşünerek biraz pahalı sistem olmasına rağmen istedik ki Sinop’un ilk etapta 10 noktasına böyle bir çöp istasyonu yapalım. İnsanlarımız da böylelikle daha çok temizliğe önem verirler diye düşünüyorum. Birde çöp bidonları gördüğünüzde etrafı berbat oluyor, kedi köpek içine giriyor, rüzgardan etrafa dağılıyor, kötü kokular kötü görüntüler görünüyor biz bunları önlemek için ilk etapta 10 noktaya bu sistemi yaptık. 10 noktanın 9’u yapıldı. Bu sistemi Sinoplular benimseyip iyi kullanırlarsa böyle mobilya gibi çöp istasyonu yapıp bu kirlilikten Sinop’u kurtarmak istiyoruz. Bunu da öncelikler insanlarımızın ruhani çabalarını yerine getirdikleri Seyit Bilal Cami, Büyük Cami gibi noktalarda başlattık. Yani ilk etapta çöpün çok yoğun toplandığı noktalara yaptık. Bundan sonra da bu tür çalışmalarımız devam edecek. Bunları fiyat konusunda da çok büyük pazarlıklarla yarı fiyatına aldık.” dedi.

Ayrıca Ergül çöp konteynırlarındaki çıkan yangınlar sebebiyle vatandaşlara, “Konteynırların içine kül atmasınlar. Herhangi bir yangın olayı yaşanmasın. Vatandaşların bu konuda duyarlı olmasını önemsiyoruz” diyerek konun hassasiyetini belirtti.

 

Haber: Fatma Özen

Kaynak: vitrinhaber.com

BİLGİLER
tarafından 07 Mayıs 2013 - 22:17 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 330 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1