Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Efkan ALA Sinop’taydı
İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın katılımı ile gerçekleştirilecek olan Ak Parti 5. Olağan İl Kongresi büyük katılımla gerçekleştirildi. Kongre sonunda yeni Sinop Ak Parti İl Başkanı Ali Çöpçü oldu.

25 Ocak 2015 Pazar 15:00

 

Kongre kapsamında ilimize gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ak Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Haluk İpek, Ak Parti Teşkilat Başkanı ve Yardımcısı İstanbul Milletvekili Alev Dedegil, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni’yi Sinop Havaalanında Vali Yavuz Selim Köşger ve diğer protokol üyeleri karşıladı.

 

Atatürk Spor Salonundaki AK Parti Sinop 5. Olağan İl Kongresi’ne katılmadan önce eşini kaybeden Sinop Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Müge Üstün Onur’a başsağlığı ziyaretinin ardından esnafları ziyaret etti.

 

Kongrede konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Bizim hedeflerimiz var. Bizim 2071 vizyonumuz var. Eğer, sevgili kardeşlerim, deniz çocuğusunuz, bir kaptan düşünün nereye gideceğini bilmeyen. Hangi rüzgar yardım edebilir ona? Allah’ın izniyle siz o rüzgarı arkadan, yanımızdan hep verin, Ankara’da da biliyorsunuz ki sizlerle birlikte nereye gideceğini bilen, hedefleri belli olan kaptanlarımız var ve biz birlikte yola devam ediyoruz. Bu vesileyle de sayın Başbakanımızın burada da söylendi, Ahmet Davutoğlu’nun gerçekten selamları var. Sizlere saygısını, sevgisini, selamlarını iletiyorum. Bizim bu hedeflere varabilmemiz için, problemsiz varmamız için daha az eforla, daha çok milletimize katkı sağlayarak varabilmemiz için gerçekten milletin gönlünden kopanı yansıtan bir anayasaya ihtiyacımız var. Önümüzdeki seçimlerde öyle ümit ediyoruz ki milletimiz, sayın Başkanımızın dediği gibi ‘400’ü verip kendine layık olan bir anayasayı hediye olarak alacaktır’. İnş allah bunun arzusuyla hep birlikte çok ciddi performans ortaya koymalıyız.

 

Gelişmiş demokrasilerde o bürokrasi zaten sizin istediğiniz yani sizin iradenizi kullanan millet meclisinin ve hükümetinin istediği şekilde yol almak zorundadır. Eğer almazsa hemen kapının dışına konur. Oysa burada hükümeti kapının dışına koymaya çalışıyorlar. Şu hale bakın. Hükümet kim? 77 milyonun temsilcisi. Yani bu bir kere olmuş değil. 1960’tan beri sürekli oluyor. Onun için bu bürokratik vesayeti ebediyen çöp kutusuna atacak bir anayasayı inş allah milletimiz bize yükümlü olarak oylarıyla görev olarak verecek, biz de onu yapıp bu memleketi, bu milleti bu bürokratik vesayetten kurtaracağız ve ebediyen bir daha başını kaldıramayacaktır. Bu o kadar önemli bir husus” ifadelerini kullandı.

 

2002’den önce bir koalisyon vardı. Dışarıdan bakan ithal etmek zorunda kaldı ekonomiyi yönetmek için. Öyle değil mi? Şimdi 2002’den beri AK Parti yönetiyor. O da ne yaptı? Bize nasıl borç ödeyeceğimizi takvime bağladı gitti. Yani IMF’ye borcumuzu nasıl ödeyeceğiz? IMF’ye son taksiti de ödedik. Gerçi ödediğimiz ayın sonunda Gezi olaylarını patlattılar. Geri çekilme başlamıştı Çözüm Süreci’nde, aynı ay içinde 100 milyar dolara yakın Türkiye dışarıdan sermaye ile ihale yapmıştı, o ayın sonunda Gezi olaylarını patlattılar. Onların çoğu perişan oldu, yazık oldu Türkiye’ye ama hemen toparlandı, yola devam ediyor.” dedi.

 

Konuşmaların ardından protokol üyelerine gemi maketi hediye edildi.

 

Bakan Ala ve beraberindekiler daha sonra Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger’i makamında ziyaret gerçekleştirdi.

 

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 25 Ocak 2015 - 15:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 61 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1