Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Eğitime Siyah Çelenk!
Türk Eğitim-Sen Sinop Şubesi üyeleri son günlerde eğitimde yaşanan puanlama sistemiyle ilgili durumu protesto için basın açıklaması yaparak Milli Eğitim Müdürlüğü kapısı önüne siyah çelenk bıraktı.

 

06 Eylül 2014 Cumartesi 00:43

 

Türk Eğitim-Sen Sinop Şubesi üyeleri son günlerde eğitimde yaşanan puanlama sistemiyle ilgili durumu protesto için basın açıklaması yaparak Milli Eğitim Müdürlüğü kapısı önüne siyah çelenk bıraktı.

 

Olay sırsında polisler sıkı güvenlik önlemleri aldı.

 

Geniş güvenlik önlemlerini gereksiz ve kendileri hakaret olarak adlandıran Türk Eğitim Sen Sinop Şube Başkanı Turgay Şen, “Bugün buraya 28 Şubat tetikçi müfettişlerinden sonra 21 Ağustos tetikçi müdürlerin puanlaması sonucu zulme uğrayan yıllardır verdiği emeğin eğitim öğretim adına öğrencileri, velileri, okulu için büyük emek veren yönetici ve müdürlerin görevden alınması ve görevine son verilmesini protesto etmek amacıyla toplandık. Bu protestolar geçen dönem oldu, şimdi oldu ve hiç bitmeyecek. Bu zamana kadar hiçbir zaman ilimizde iktidar partisinin ne il başkanına ne milletvekili aleyhine en ufak bir beyanımı bulamazsınız. Şimdi gördük ki yapılan atamalarda, görevden alınmalarda özellikle Milliyetçi kadrolar tavsiye ediliyor. Tamamen kendi emirlerine uyacak elemanları göreve getiriyorlar. Burada eğitim hakkında kaygı duymayan bir siyasi iktidar ve siyasi il başkanı var.

 

Şimdi bunu yapan iktidara sesleniyorum. Ey iktidar İslam liyakati emrederken senin elinde farklı bir kitap mı var. Kur-an ne diyor? Sen kendine göre bir kitap açıp kırmızı oluşturup. Kendi kafana göre uygulamaya mı çalışıyorsun.

 

Basın açıklamasının ardından Müdürler ve öğretmenler Bakanlıklardan aldıkları Başarı Belgelerini yırttılar. Ardından Turgay Şen başkanlığında 2 üye siyah çelengi Milli Eğitim Müdürlüğü binasının önüne bıraktı.

 

Grup polis müdahalesi gerektirmeden dağıldı.

 

Kaynak: haber57.com.tr

 

Türk-Eğitim-Sen den Eylem

 

 

Türk Eğitim-Sen

BİLGİLER
tarafından 06 Eylül 2014 - 00:43 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 152 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1