Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
2012 Piknik Konuşması

                  Başkan

         Muzaffer TUTKAN

  
Saygıdeğer Konuklarımız, Sayın Köylülerim ve Değerli Üyelerimiz.

  
ALDER’ in 5. Piknik ve Dayanışma Yemeğine hoş geldiniz.

 

  
Kurulduğumuz günden buyana bu yemeği yapıyor, hatta geleneksel bir hale gelmesi için caba harcıyoruz. Bunun için önce okulun tamirini yaptık ve bahçesini düzenledik. Yani yıkılmayacak bir okulumuz ve bahçesi olursa bu gelenek devam eder diye düşündük. Bütün bu işleri yaparken bize ekonomik olarak destek olan insanlar iki elin parmakları kadardı. Bu insanlara tekrar teşekkür ediyorum.

  
Alasökü köyünün 5 mahallesinden Gurbette olan hane sayısı 400 civarında. Ama bizim üye sayımız 140. Ev başı 1 üye bile değil. Bazı hanelerden 4 üye, 2 üye ve 1 üye var. Büyük çoğunluktan 1 üye bile yok. Alasökülü olan herkesin bu derneğe üye olması gerekiyor. Üye olmayanlar ya kendini Alasökülü olarak görmüyor veya derneği muhatap almıyor. Tabi ki ikisi de kötü.

  
Gelelim mevcut üyelerimize, görüntü olsun diye üye olup hiç aidat ödemeyenler var. 6 yılda 1 aidat ödeyenler var. Genel olarak üyelerin yarısı ödeme yapmıyor.

  
Alasökülü olup, okulundan faydalanan, yolundan faydalanan, camisini kullanan, çeşmesinden su içen herkesin bu köye hizmet borcu vardır. Ben Muzaffer TUTKAN olarak köyüme ve köylüme bu borcumu ödediğim kanısındayım.

Gönlünüzce günler sizlerle olsun.

  
Alasökü, 15 Temmuz 2012

Başkan TUTKAN

BİLGİLER
tarafından 20 Nisan 2013 - 16:46 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.218 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1