Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Geleneksel 8. ALDER Dayanışma Pikniği Gerçekleştirildi
Derneğimiz ALDER’in her yıl geleneksel olarak temmuz ayında düzenlemiş olduğu Dayanışma Pikniğinin 8. si 19 Temmuz 2015 Pazar günü Alasökü İlkokulu bahçesinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

 

22 Temmuz 2015 Çarşamba 15:30

 

Sinop Alasökü Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği (ALDER)’in her yıl geleneksel olarak temmuz ayında düzenlemiş olduğu Dayanışma Pikniğinin 8. si 19 Temmuz 2015 Pazar günü Alasökü Köyü İlkokulu bahçesinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Sponsorlar tarafından bu yılki piknik Merhum Ramazan Çiçek ve hayattaki eşi Münire Çiçek’e adandı.

 

Piknik Sponsoru olan Gökçe Tenekeci Sanci, Kemal Sahir Somun ve İlhan Evcimen’nin bu yılki Pikniği Merhum Ramazan Çiçek ve hayattaki eşi Münire Çiçek’e adadıkları pikniğin sunuculuğunu ALDER yönetim kurulu eski üyesi S.M. Mali Müşavir Sefa Öztürk’ün yaptı. Piknikte ilk olarak açılış konuşması yapmak üzere Dernek Başkanımız Mehmet Sami Çorak kürsüye geldi. Başkan Ramazan Bayramını kutlayarak başladığı konuşmasına; bu yılki pikniğe katılan konuklara teşekkür ederek devam etti. Derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra dernek üyelerine bir dizi eleştiride bulundu. Ardından kürsüye kurucu başkan Muzaffer Tutkan geldi. Muzaffer Tutkan da pikniğin önemine vurgu yaptığı konuşmasında birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu dile getirdi.

 

Piknik yemeklerinin yenmesinin ardından müzik eşliğinde halaylar çekildi oyunlar oynandı. Daha sonra gerçekleştirilen serbest kürsü ile piknik, dernek ve köyün geleceği üzerine tartışmalar yapıldı. Bu tartışmalar içerisinde derneğin faaliyetlerine kararlılıkla devam edeceği ve üyelerinden yeterli desteği alamadığı anlatıldı. Ardından gelecek yılların piknik sponsorlar belirlendi. Buna göre 2016 yılı piknik sponsoru Sinop Merkez Ada Mahallesinden Merhum Cemal Keskin’ in Kızları ve Oğulları; 2017 sponsoru Çoroğlu Mahallesinden Merhum Haydar Çoroğlu’nun Torunları; 2018 yılı içinde gene Çoroğlu Mahallesinden Merhum Ramazan Çorak’ın Torunları üstlendiler.

 

Pikniğe davetli olan CHP İstanbul Milletvekili, CHP Grup Başkanvekili  sayın Engin Altay Ankara da olduğu için katılamadığından mesaj göndererek kutladı. Gene pikniğe davetli olan CHP Sinop Milletvekili ve Üyemiz Barış Karadeniz ile AK Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak katılmadılar. Özellikle üyemiz Barış Karadeniz’in katılmaması ve mesaj dahi göndermemesi bizleri derinden üzdü.

 

Engin Altay

 

Öte yandan; Sinop Merkez Karapınar Köyü Kültür Yardımlaşma, Dayanışma, Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Bahattin İpek, Başkan Yardımcısı Bahri Özdemir; Karapınar Köyü Muhtarı Şevket Elik; Taypaklı Köyü Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Muammer Topal, Hasan Topal, Ceyhan Kel, Erkan Kel, Yılmaz Kel, Şerafettin Topal, Yaşar Yıldırım, Mustafa Topal, Cevdet Topal, Harun Topal, Tuncay Tangal, Yücel Tangal, Selver Kel, Yüksel Taşdelen, Adem Topal; Taypaklı Köyü Muhtarı Metin Özçelik; Erikli Köyü Muhtarı Osman Ermiş;Göllü Köyü Muhtarı Durmuş Gülmez;  Köyümüz Muhtarı Kasım Küçük ve daha isimlerini sayamadığımız komşu köy sakinleri ve misafirlerimiz; katılımlarıyla Pikniğimize renk kattılar.

 

Piknik; yemeklerin yenmesi ve müzisyen Hasan Gündüz’ ün seslendirdiği güzel şarkı ve türkülerin eşliğinde halay ve oyunlarla sona erdi.

 

Tüm katılımcılara sonsuz teşekkürler. Bir sonraki etkinlikte buluşmak dileği ile…

 

Haberin FOTOĞRAFLARI için aşağıdaki resmi tıklayın.

 

[oqeygallery id=16]

 

Fotoğraflar: Sazende KuzeyFm – Muammer Topal

BİLGİLER
tarafından 05 Ağustos 2015 - 01:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 436 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1