Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Hacıağaç Yaylasında Büyük Şenlik
Türkelide Kaymakamlık Belediye ve TÜDER tarafından tertip edilen 1. Hacıağaç yaylası şenliği gerçekleştirildi.

 

 

14 Ağustos 2013 Çarşamba 13:30

 

Hacıağaç Yaylasında Büyük Şenlik

 

 

Türkelide Kaymakamlık, Belediye ve TÜDER tarafından tertip edilen 1. Hacıağaç yaylası şenliği (12 Ağustos) gerçekleştirildi.

 

Katılım Büyük Oldu

 

İlçe Kaymakamı Salih Kalkan’ın, Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan’ın ve TÜDER Başkanı Dursun Demirel’in ev sahipliği yaptığı ve takribi 5000 kişilik büyük bir katılımın olduğu gözlemlenen etkinliğe, Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Ak Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak ve beraberindeki partililer, Sinop İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Alpay, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Düzenlenen etkinlikte vatandaşlar ile bir araya gelen Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger ve Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy bir konuşma da yapıp vatandaşların bayramlarını kutlayarak hoş geldiniz dileklerinde ilettiler.

 

Yurt dışından gelen birçok gurbetçi vatandaşında katıldığı şenlikte vatandaşlar sahne gösterileri ve sanatçılar eşliğinde piknik yaparak doğanın keyfine vardılar.

 

Yayla Yolu Araç Trafiğine Yetmedi

 

Katılımın yoğun olduğu şenlik etkinliğine gelen vatandaşların yayla yolunda yapmış olduğu araç parkları dolayısı ile oluşan 2 km lik duran araç kuyruğu yüzünden sonraki programlarına katılmak isteyen protokol mensupları yayladan ayrılmakta güçlük çektiler.

 Türkeli Festivali 1

Türkeli Festivali

Türkeli Festivali 2

 

Kaynak: vitrinhaber.com

BİLGİLER
tarafından 14 Ağustos 2013 - 13:35 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 722 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1