Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Hafta Sonu Bektaşağa Var!
Hıdrellez Şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen Bektaşağa etkinlikleri 25-26 Mayıs 2013 Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak.

 

23 Mayıs 2013 Perşembe 20:30

 

Sinop Valiliğinde oluşturulan bir komite tarafından gerçekleştirilen toplantıda Bekteşağa şenliklerinin 25 -26 Mayıs tarihlerinde yapılmasına karar verilirken, bu tarihin hava şartlarına göre de değiştirilebileceği belirtildi. Bektaşağa etkinliklerinin her yıl Mayıs ayı içinde yapıldığını belirten ilgililer, şenliklerin tarihinin Memur–işçi maaşlarının verildiği günün haftasındaki Cumartesi ve Pazar günlerinde tespit edildiğini söylediler.

Sinop’un Bektaşağa Köyü meydanında gerçekleştirilen ‘Bektaşağa Şenliği her yıl çok hareketli bir şekilde geçerken, iki gün süren bu etkinliği binlerce Sinop’lunun izlediği belirtildi. Bektaşağa şenliğinde birçok satıcılarla birlikte, yer ocaklarında kazık kebapları, eğlence çadırları, yöre halkı tarafından getirilen boyalı yumurtalar şenliğe önemli renk katmaktadır. Gerçekleştirilen güreş müsabakalarınında Bektaşağa şenliğinin ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten vatandaşlarımız, geçen yıl yapılan güreş müsabakalarının bu yıl yapılan şenlikler içindede yer alabileceği belirtildi.

 

Haber:  A. Fatih YILMAZ

Kaynak: bizimkaradeniz.com.tr

BİLGİLER
tarafından 23 Mayıs 2013 - 20:51 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 801 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1