Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Hasan Onur; ”Bu Sinop’u sevmek meselesi.”
Sinop’ta Balatlar Yapısı’nda arkeolojik kazı çalışmaları devam ediyor.

 

19 Ağustos 2017 Cumartesi, 20:45

 

Sinop’ta Balatlar Yapısı’nda arkeolojik kazı çalışmaları devam ediyor.

 

Devam eden çalışmalar kapsamında Kültür ve turizm derneği başkanı Cemalettin Kaya tarafından dernek üyelerine ve kazı çalışmasını gerçekleştiren ekibe Pizza ikramı yapıldı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Sinop Tarih ve Kültür Araştırmaları Derneği Başkanı Hasan Onur;” Öncelikle bu kazıyı gerçekleştiren Prof. Gülgün Köroğlu’na ve ekibine yaptığı hizmetlerden dolayı Sinop ve derneğimiz adına çok teşekkür ederim. Basın mensubu arkadaşların duyarlılığı için onlara da teşekkür ediyorum. Bu bir gönül meselesi, Bu Sinop’u sevmek meselesi. Balatlar Kilisesi çok güzel bir eser olarak ortaya çıkacak. Sinop’ta şuanda 6 tane daha kazı noktalarımız var. Eğer Karadeniz’in tarihini ön plana çıkarıp iyi bir misyon yaratabilirsek, ki biz bunu Amerika’da ve New york’ta ki expoler kulüpteki etkinlikte yaşadık.

 

Girdiğimiz zaman çok gururlandık. Sinop’ta ki kale duvarlarına vuran dalga sesleriyle hazırlanmış mükemmel bir sunumdu. Amerika’da ki bilbordlarda Sinop’un resimleri görmek bizi mutlu etti. Bütün amacımız bu. Burayla da ilgili gelişmelerde aynı şekilde belki dünyada basında yer bulacaktır. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’e de çok teşekkür ederim. Burada olması bize eşlik etmesi bize ayrı bir güç veriyor. Ve bu arada biz yönetim olarak bir karar aldık ve dedik ki; İnsanları başarılarında ötürü ödüllendirmek değil de, en azından onure edip kutlamak da bir erdemdir.”dedi.

 

Başarılarından ve yapmış olduğu çalışmalardan dolayı  Prof. Gülgün Köroğluna dernek yönetim kurulu adına plaket hediye edildi.

 

 

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 19 Ağustos 2017 - 20:45 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 64 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1