Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
HDP Sinop’ta ilk kez meydana indi
Dün düzenlenen Nükleer karşıtı eyleme, tüm sol gruplar gibi Karadeniz’de örgütlenen Halkların Demokratik Partisi’de (HDP) destek verdi.

 

26 Nisan 2015 Pazar 21:57

 

Dün düzenlenen Nükleer karşıtı eyleme, tüm sol gruplar gibi Karadeniz’de örgütlenen Halkların Demokratik Partisi’de (HDP) destek verdi. HDP üyeleri ellerinde kürtçe pankartlar taşıdı. Sinop’ta ki nükleer karşıtı mitinge HDP Genel Merkezi’ne ait sosyal paylaşım sitelerinde de yer verildi.

Paylaşımlarda Türkçe, Kürtçe ve İngilizce mesajlar paylaşıldı. Mesajlarda, “Sinop’ta, nükleer santrale karşı yürüyüşteyiz – Em li hemberê santrala nukleer ya Sînopê dimeşin – We are in Sinop against nuclear power plant construction plans” denildi.

Miting öncesi yürüyüş sırasında HDP Sinop İl Örgütü ve Samsun HDP üyelerinin pankartları dikkat çekerken, pankartlardan HDP’nin Sinop’ta da örgütlendiği ve teşkilatlandığı anlaşıldı.

Bu arada 7 Haziran’da tüm ülke genelinde adaylarıyla seçimlere girecek olan HDP’nin Sinop adayları da açıklanmıştı. HDP Sinop’tan Zeki Çelik ve Ayşe Gül Kafkas’ı aday gösterdi.

 

Kaynak: vitrinhaber.com

HDP Sinop'ta

HDP sinop'ta eylemde

HDP sinop örgütü

HDP sinop il örgütü

BİLGİLER
tarafından 26 Nisan 2015 - 22:05 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 166 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1