Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
İç güvenlik paketi protesto edildi
Sinop Demokrasi Güçleri platformu tarafından “İç Güvenlik Paketi”ne tepki amacıyla yürüyüş düzenledi.

 

07 Mart 2015 Cumartesi 21:00

 

Sinop Demokrasi Güçleri platformu tarafından “İç Güvenlik Paketi”ne tepki amacıyla yürüyüş düzenledi.

Sinop’ta bazı STK ve siyasi parti temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturduğu grup, ‘İç Güvenlik Paketi’ yasasına karşı yürüyüş yaptı.

İlk olarak Tarihi Sinop Cezaevi önünde toplanan Sinop Demokrasi Güçleri üyeleri, sloganlar eşliğinde Uğur Mumcu Meydanı’na kadar yürüyerek burada basın açıklaması yaptı. Sinop Demokrasi Güçleri adına KESK Dönem Sözcüsü Metin Gürbüz tarafından yapılan açıklamada, kamuoyunda İç Güvenlik Yasası olarak bilinen “Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”nın görüşmelerine emekçilerin, demokrasi güçlerinin ve kamuoyunun yoğun tepkisine rağmen Meclis Genel Kurulunda başlandığı vurgulandı.

Görüşmelerin daha ilk saatlerinde AK Parti milletvekillerinin muhalefet milletvekillerine yaptıkları çekiçli, bardaklı, tekme, tokatlı saldırının yasa ile neyin amaçladığını kanıtladığını ifade eden Gürbüz; “Yasanın provasını polisten önce AKP’li milletvekilleri yapmıştır. Bizler öncelikle AKP’nin bu tutumunu protesto ediyor ve kınıyoruz” dedi. Gürbüz açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Özü itibariyle AKP’yi koruma ve kollama yasası olarak hazırlanan tasarı 12 Eylül cunta anayasasından bile geri olmasının yanı sıra uluslararası sözleşmeleri de ayaklar altına almaktadır”

Hükümete seslenen Metin Gürbüz; “Hükümete sesleniyoruz, temel hak ve özgürlükleri askıya alan bu sıkıyönetim yasasını derhal geri çekin. Halkımızın ve emekçilerin ihtiyacı yeni bir SS yasası değil barış ve demokrasinin tesisine yönelik düzenlemelerdir. Bizler emek ve demokrasi güçleri olarak tasarı geri çekilinceye ve anti demokratik uygulamalara son verilinceye kadar ülkenin dört bir yanında alanlara çıkarak mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ediyoruz” diye konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından Sinop Demokrasi Güçleri platformu üyeleri, olaysız bir şekilde meydandan ayrıldı.

 

 

Kaynak: vitrinhaber.com

BİLGİLER
tarafından 07 Mart 2015 - 21:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 65 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1