Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
İFADELER ALINIYOR!
BDP’li Milletvekilleri’nin geçtiğimiz hafta Sinop’a gelmesi sonrası İlimizde çıkan olaylar incelenirken, olaylara karışan çok sayıda kişi kamera kayıtlarından tespit edilerek ifadeleri alınıyor.

 

İçişleri Bakanı Muammer Güler, ” Çorum, Sinop ve Samsun ayağını ayrı ayrı değerlendiriyoruz. Kim olursa olsun, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun, Türkiye’nin neresinde olursa olsun kanuni olan, yasal olan süreçte herkes fikirlerini beyan edebilir. Toplantı ve yürüyüşlerini yapabilir. Hiçbir gerekçe böylesine bir toplantıda kimsenin can ve mal emniyetini tehlikeye düşürecek bir yaklaşım içinde olamaz.” dedi.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Antalya Kemer Beldibi Mevki Akka Hotel’de düzenlenen ‘İl Emniyet Müdürleri Bilgi Paylaşım Toplantısı’na katılan İçişleri Bakanı Muammer Güler, toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Toplantıda bir önceki yılda neler yapıldığının değerlendirmesinin yapıldığını belirten Güler, insan ve toplum odaklı çalışmalara ağırlık vereceklerini kaydetti.

 

Bir basın mensubunun Sinop’ta yaşanan olaylarla ilgili gelişmeleri sorması üzerine Bakan Güler, konuyla ilgili müfettişlerin ön tespitlerinin olduğunu söyledi.

 

Buradaki asıl amaçlarının benzer olaylara polisin nasıl davranacağı, hangi tedbirleri alacağı, bir zafiyet olup olmadığının bundan sonraki olaylara ışık tutması bakımından önemli olduğunu belirten Güler, “Elbette ki bir hata varsa sorumlular hakkında gerekli işlem yapılır. Ama bizim tespitlerimiz daha önemli.

 

Çorum, Sinop ve Samsun ayağını ayrı ayrı değerlendiriyoruz. Kim olursa olsun, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun, Türkiye’nin neresinde olursa olsun kanuni olan, yasal olan süreçte herkes fikirlerini beyan edebilir. Toplantı ve yürüyüşlerini yapabilir. Siyasi çalışmalarını yapabilir. Hiçbir gerekçe böylesine bir toplantıda kimsenin can ve mal emniyetini tehlikeye düşürecek bir yaklaşım içinde olamaz. Hiçbir gerekçe bunu meşru gösteremez.” ifadelerini kullandı.

 

Herkes tepkisini demokratik şekilde gösterebileceğini belirten Güler, bununda, basın açıklaması, toplantı, gösteri yürüyüşü ve sivil toplum hareketleriyle yapılabileceğini kaydetti. Güler, bunların hiçbirisinin şiddet içerikli olamayacağını kaydetti.

 

Kaynak: bizimkaradeniz.com.tr

 

BİLGİLER
tarafından 01 Mart 2013 - 20:42 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 283 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1