Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Karadeniz Bektaşağa’ya akın etti
Geçtiğimiz hafta yapılması planlanan ancak hava muhalefeti nedeni ile bu hafta sonuna alınan Bektaşağa Panayırı, yoğun katılımla gerçekleştirildi.

 

16 Mayıs 2017 Salı, 14:00

 

 

Sinop’un önemli bir kültürel mirası haline gelen ve her yıl düzenlenen Bektaşağa Panayırı 6 Mayıs Cumartesi günü başlamış, ancak ikinci gün yaşanan hava muhalefeti nedeni ile 13-14 Mayıs tarihine ertelenmişti.

 

Sinop’ta 1946 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak Mayıs ayının son haftasında düzenlenen Bektaşağa Panayırı, bu yılda büyük bir katılımla gerçekleşti. Sinop dışında, Bafra, Trabzon, Ordu, Samsun, Amasya, Çorum, Çanakkale ve Kastamonu başta olmak üzere bir çok ilden yüzlerce esnafın stant açtığı panayıra, Sinop ve çevre illerden binlerce vatandaş katıldı.

 

Sırık Kebabından, birçok yiyeceğe de ev sahipliği yapan panayırda, vatandaşlar kendileri için kurulan eğlence alanlarında stres atarken çocuklar da oyun alanlarında panayırın tadını çıkarttı. Panayırda ayrıca Halka atma, bul kazan, tüfek atma, penaltı atışları gibi oyunlar Romen vatandaşlarca kurulan çadır ve stantlarda panayırı gezmeye gelen vatandaşlara sunuldu.

 

TONLARCA ET TÜKETİLDİ
Bir çok vatandaş ailece geldiği panayırda alışveriş yorgunluğunu piknik yaparak attı. Gölgelik alanlarda yakılan mangallarda mangal yakan vatandaşlar, semaverde çay demlemeyi de ihmal etmedi. Bu arada panayırda kasapların açtıkları stantlarda başta sırık kebabı olmak üzere kurdukları dev ızgaralarda pişirdikleri etleri müşterilerine sundu. Panayır boyunca tonlarca kebap ve et ürünü satıldı.

 

Her yıl yapılan Karakucak güreşlerinin ise, bu yıl maddi sıkıntılar nedeniyle yapılamadı.

 

Kaynak: Vitrinhaber Gazetesi

BİLGİLER
tarafından 16 Mayıs 2017 - 14:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 58 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1