Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Karadeniz Sağlık Çalışanlarını Ziyaret Etti

 

Karadeniz Sağlık Çalışanlarını Ziyaret Etti.

 


11 Nisan 2020 Cumartesi, 17:00


 

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divan Üyesi Barış Karadeniz Koronavirüs ile mücadele veren sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

 

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarını görev başında ziyaret etti.

 

Karadeniz hastanede sağlık çalışanlarına moral oldu.  Vekil Karadeniz Koronavirüs salgınının Sinop’taki bilançosu ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Gerçekleşen ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Milletvekili Barış Karadeniz;” Dünya Sağlık Örgütü’nce Pandemi ilan edilen bir virüsle mücadele ediyoruz. Bu mücadelede en önde yer alan, bizim için elini taşın altına koyan sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Saatlerce bazen günlerce evlerinden ayrı, tehlikeyle iç içe bizler için emek veriyorlar haklarını ödeyemeyiz. Biz de bu bağlamda bir nebze onlara moral olmak, her daim yanlarında olduğumuzu göstermek üzere hastanemizde onları ziyaret ettik. İlgileri için her bir personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Karadeniz salgınla mücadelenin topyekün bir mücadele olduğunu belirterek;” Bu salgınla sadece hastanede sağlık çalışanlarımızla değil millet olarak  mücadele vermeliyiz. Sağlık çalışanlarımızın ilk günden bu yana ” Biz sizler için buradayız sizler de bizler için evlerinizde kalın” çağrısına uyalım, mücbir haller dışında evlerimizde kalalım. Maske ve eldiven kullanarak kalabalık ortamlara girmekten kaçınalım, sosyal mesafemizi koruyalım. Panik yapmadan, tedbirleri mümkün mertebe elden bırakmayalım ifadelerini kullandı.

 

Karadeniz  konuşmasının devamında Sinop İl Hıfzıssıha Kurulu Toplantısı kararıyla ilçeler arası giriş çıkışların kapatılmasını değerlendirdi. Vekil Karadeniz; ”Koronavirüs vakaları ilçelerimizde görülüyor. Virüsün yayılmaması ve bir an önce kontrol altına alınması açısından alınan bu kararı oldukça yerinde buluyoruz. Vatandaşlarımızın da bu karara uyacağından şüphemiz yok, zorunlu haller dışında sokağa çıkılmaması evlerde kalınması hem kendi sağlıkları hem de çevreleri için en iyisi olacaktır. Bu virüse karşı birlikte mücadele verecek, birlikte başaracağız sözleri ile cümlelerini sonlandırdı.

 

 

 

 

Kaynak:

BİLGİLER
tarafından 11 Nisan 2020 - 17:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 26 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1