Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
KARAPINAR KÖYÜ 8. ALTIN KEMER ÖDÜLLÜ KARAKUCAK GÜREŞLERİ
Geleneksel hale getirilen ve bu yıl 8.si düzenlenecek olan Altın kemer ödüllü karakucak güreşleri bayramın 3. Günü Karapınar köyünde düzenlenecek.

 

09 Ağustos 2019 Cuma, 14:00

 

Geleneksel hale getirilen ve bu yıl 8.si düzenlenecek olan Altın kemer ödüllü karakucak güreşleri bayramın 3. Günü Karapınar köyünde düzenlenecek.

 

Uzun zamandır hazırlıkları süren 8. Güreş ve Piknik şöleni Altın kemerli güreşçileri ağırlayacak.

 

Her yıl Sinop’a damgasını vuran Karapınar köyü güreş ve Piknik etkinliğinde bu yıl Kırkpınar Altın kemeri Sahibi Osman Aynur, Avrupa Şampiyonu Fatih Çakıroğlu ve daha bir çok başarılı güreşçinin yanı sıra Türk Halk Müziğinin Güçlü Sesleri Şenol Döngel ve Yağmur Yalçın’da yer alacak.

 

Kar-Der Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Elik yapmış olduğu açıklamada; “Bu yıl 8.sini düzenlediğimiz güreş ve piknik şölenimiz için tüm hazırlıklarımız sürüyor.

 

İstanbul’da yaşayan gurbetçiler olarak köyümüzden hiçbir zaman kopmadık, bu etkinlikler sayesinde hem birlik beraberlik oluyor insanlar bir araya gelerek kaynaşma imkânı buluyor, hem de köyümüze güzel yatırımlar yapma fırsatı buluyoruz. Köyümüz günden güne güzelleştikçe bizler daha mutlu oluyoruz ve her yıl etkinliklerimize bir yenisini daha ekleyerek daha güzel hale getiriyoruz.

 

Gönüllerimiz ve sofralarımız çok zengin KAR-DER olarak Bayramın 3. Günü düzenleyeceğimiz muhteşem güreş ve piknik şölenimize güreş sever herkesi köyümüze bekliyoruz” dedi.

 

 

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 09 Ağustos 2019 - 14:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 54 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1