Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Kayıp Ekipmanlar Sinop’ta Değil
25 Aralık’ta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın katıldığı törenle açılan Amasra Tüneli’nde havalandırmayı sağlayan jetfanlar ile acil yardım telefonları, Sinop’ta yapımı devam eden tünel için alındığı ve açılış için geçici getirilip takıldığı gerekçesiyle söküldüğü belirtilmişti.

 

22 Mart 2015 Pazar 22:35

 

 

Bartın ile Amasra İlçesi arasında yapımı tamamlanan Amasra Tüneli’nin açılışı için tek eksik havalandırmayı sağlayan jetfanlar ile acil yardım telefonları olunca eksiklerin süratle tamamlanması için Sinop’ta yapımı devam eden bir tünelden sökülen ekipmanlar alelacele Amasra Tüneli’ne takıldığı haberlerle ilgili Sinop’tan açıklama yapıldı.

Bahsi geçen jetfanlar ve  acil yardım telefonlarının Sinop tüneline daha hiç takılmadığı belirtildi. Bartın’dan sökülen ekipmanların geri götürülmesiyle ortaya çıkan olayda ekipmanların Sinop’a da getirilmediği gözlendi.

Sinop-Samsun 1. Çiftlik Tüneli 1285 metre, Sinop-Samsun 2. Demirciköyü Tüneli 1680 metre olan tünelleri Samsun istikameti yönündeki tünellerde jetfan ve acil yardım telefonları mevcut değil. Tünellerin Samsun- Sinop istikametinde ise takılı olan jetfan ve acil yardım telefonları çalışır vaziyette bağlantıları mevcut değil.

Yetkililerden yapılan gayri resmi açıklamada, “Sinop’ta bu imalatlarımız daha başlamadı. Konunu bizim bölgeyle alakası yok. Sinop’un malzemeleri daha yeni getiriliyor. Yani fanlar söküldü başka bir yere takıldı durumu kesinlikle olamaz. Fanlar ve telefonlar takılı değil. Olayın Sinop kısmı yalan haberdir.” denildi.

 

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 22 Mart 2015 - 22:39 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 73 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1