Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Kemal Kılıçdaroğlu Sinop’ta halka hitap etti…
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Sinop’un 400’e yakın köyünde su yok. Gitti Amerika’da Kızılderililere su getireceğim dedi bir sürü para verdi. Ama Sinop’un 400 köyünde su yok ve bu 400 köyün çoğunda CHP’ye oy çıkmıyor.” dedi.

 

11 Mart 2014 Salı 21:35

 

Partisi tarafından düzenlenen mitingine katılmak üzere Sinop’a gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, halka hitap etti.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Çorum ve Amasya’da düzenlenen mitingler ardıdan özel uçakla Sinop’a geldi. Uğur Mumcu Meydanı’nda halka hitap eden Kılıçdaroğlu sık sık hütümeti ve Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi.

CHP lideri Kılızdarıoğlu konuşmasına; Gezi Parkı olayları sırasında başına gaz kapsülü isabet eden ve 269 günlük yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan’nın fotoğrafına karanfil koyarak başladı.

 

Kılıçdaroğlu’nun Sinop Mitingini VİDEOLU izleyebilirsiniz

Yağmur altında konuşmasını sürdüren Kılıçdaroğlu, “Bugün Sinop’ta yağmur var. Hep yağmur bereket olarak nitelendiririz. Umarım 30 Mart’ta bereketli bir tabloyla farklı bir şekilde karşılaşırız. Umarım 30 Mart’ta Türkiye’ye huzur gelir, kardeşlik gelir birbirinizi düşman olarak görmeyeceğimiz, tasada ve kıvançta beraber olmak için mücadele ediyoruz. Sinop Karadeniz’in en güzel illerinden birisi. Sinop’ta rüzgar bir taraftan eser diğer tarafta sakinlik yaşarsınız.Mavinin bütün tonlarını, yeşilin bütün tonlarını Sinop’ta görmek mümkün. Sinop’a yıllar önce bürokrat olarak geldim ve Sinop’u gezmiştim son derece güzel ve uygar bir kent. Ama Sinop’un talihsizlik yaşadığı bir nokta var. Sinop Türkiye’de en çok göç veren 3 ilden birisi ve Sinop’un 400’e yakın köyünde su yok. Gitti Amerika’da Kızılderililere su getireceğim dedi, bir sürü para verdi. Ama Sinop’un 400 köyünde su yok ve bu 400 köyün çoğunda CHP’ye oy çıkmıyor. Burada arkadaşlarımızın iyi çalışması gerekiyor. Ben çalışıyorum herkesin çalışması lazım. Hep beraber mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak:
vitrinhaber.com

BİLGİLER
tarafından 11 Mart 2014 - 21:35 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 224 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1