Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Köyümüzdeki yangında Adem Amca ve ailesi son anda kurtarıldı!

 

Sinop Alasökü köyünde çıkan ev yangınında gözleri görmeyen 85 yaşındaki Adem Amca, eşi Hanife Teyze ve felçli oğlu Ziyaettin son anda kurtarıldı. Yangınzede aile kış günü evsiz kaldı.

 

08 Aralık 2016 Perşembe, 20:30

 

Korkunç yangın merkeze bağlı Alasökü köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Göl ailesinin yaşadığı ahşap evde elektrik kontağı nedeniyle yangın çıktı. Yangına evde yakalanan gözleri görmeyen 85 yaşındaki ev sahibi Adem Göl ile yaşlı eşi Hanife Göl ve felçli oğlu Ziyaettin Göl’ü kurtarmak için komşuları yanan eve koştu.

 

Köylüler, aileyi evden son anda alevler içinden çıkartmayı başardı. Ancak korkunç yangından kimlikleri dahil hiç bir eşyasını kurtaramayan Göl ailesi, kış günü evsiz kaldı.

 

KIZILAY YANGIN MAHALLİNE KOŞTU
Bu arada aynı köyde yaşayan kızlarının yanına sığınan aileye Türkiye Kızılay Derneği Sinop Şubesi’de yardım eli uzattı. Kızılay görevlileri aileye acil ihtiyaçları olan gıda, battaniye ve engelli arabası getirerek teslim etti. Kızılay Sinop Şubesi Başkan Vekili Yakup Üçüncüoğlu, yangınzede aileyle görüşerek, ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

 

alasoku-yangin-1

 

alasoku-yangin-2

 

alasoku-yangin-3

 

alasoku-yangin-4

 

alasoku-yangin-5

 

alasoku-yangin-6

 

alasoku-yangin-7

 

alasoku-yangin-8

 

Kaynak: Vitrinhaber Gazetesi

BİLGİLER
tarafından 08 Aralık 2016 - 20:15 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 342 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1