Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Meliha Kasım Otelinde Son Durum
Mühürlenen otel inşaatında son durum ne? İşte ayrıntılar…

 

19 Nisan 2015 Pazar 14:20

 

Mülkiyeti Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)‘ya ait olan ve Sinop’un merkezdeki en eski oteli olma unvanına sahip Melia Kasım Oteli’nin yeni sahibi Sinoplu Sanayici ve İşadamı Osman Ör olurken, Otelde geçtiğimiz aylarda bakım ve onarım çalışmaları başlatılmıştı.

Hatta geçtiğimiz aylarda yapılan çalışmarın uygun olmadığı gerekçesiyle inşaat çalışmaları Sinop Belediyesi tarafından mühürlenmişti.

İnşaat çalışmaları durdurulan otelin son durumu hakkında Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü A. Fatih Yılmaz, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül’den bilgi aldı.

Mühürlenen otel hakkında gazetemize konuşan Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül; “Biliyorsunuz burası benden çok daha evvel. Ben 6 senelik belediye başkanıyım benden çok daha evvel o otelin yeri belediye meclisi kararıyla yeşil alan olarak ilan edilmiş. Tahminim 2007 yılında burası yeşil alan ilan edilince bunun bir sürü prosüdürü var, burada karar alınıyor, ilan tahtasına çıkılıyor belli bir süre orada kalıyor, hiç kimse buna itiraz etmemiş dolayısıyla o karar kesinleşmiş sene kaç 2007 yılı şimdi ondan sonra burasını ben SGK’dan istedim. Sinop’un önündeki duvarı kaldırıyım diye istedim. İşte ben sözde veriyorum burayı yıkıp atacam, hiç bir şeyde yapmayacağım ben orayada 1 buçuk milyon lira da para önerdim, fakat SGK benden burayı almak için 3.4 milyon lira para istedi bende o kadar gücümüzün olmadığını alamayacağımı ifade ettim. Daha sonra onlar burayı ihaleye çıkarttılar. İhaleden de burayı 4 milyon lira civarı bir para ile bir hemşerimiz satın aldı.

Geldiği zamanda ona söyledim, şimdi kendisi burayı satın alırken yeşil alan olduğunu biliyordu. Satın aldıktan sonra olmuş bir olay değil. İhaleye girecek bir sürü insan geldi onlara anlattım burası yeşil alan yıkılmazsa devam eder, ama yıkıldıktan sonra buraya hiç bir şey yapmak mümkün değil diye her gelene ben izah ettim.” Dedi.

Biz Bu İşleri Kanunlara Göre Yürütüyoruz

Burayı satın almadan önce bu arkadaşımıza da izah ettim diyen Başkan Ergül, başkası alacağına kendisi aldı hayırlı olsun ancak şimdi biz kanunlara göre bu işleri yürüten bir belediyeyiz yani kendi kafamıza göre şöyle olsun, böyle olsun yapamayız. Arkadaşımız bizden hakkı olan basit onarım için ruhsat talebinde bulundu. Bizde basit onarım talebini yerine getirdik. Basit onarım nedir? Kırık cam varsa onu düzeltirsin, çürümüş kapı varsa onu düzeltirsin, boyasını düzeltirsin, kopmuş boru varsa onu düzeltirsin basit onarım bunlardır.

Ama bu arkadaşımız yıktı her tarafı indirdi aşağı, bir kaç sefer ikaz ettim dedimki bak böyle bir şeye hakkınız yok, yaparsanız prosüdür budur diye söylememize rağmen bu noktaya getirdiler bizde kanunun bize emrettiği belediye görevini yerine getirdik. Nedir bu? Önce yazı yazdık ikaz ettik, baktık olmuyor gittik mühürledik Encümene geldi gerekli cezayı yazdık ondan sonra Savcılığa suç duyurusunda bulunduk.” Dedi.

Artık Mahkeme Karar Verecek

Bundan sonrası mahkemenin vereceği bir karardır diyen Başkan Ergül; Ben saygı duyarım mahkeme derki vatandaş haklıdır, burada bunu yapabilir başımızın üstünde, mahkeme kararıdır herkez buna uymak zorundadır. Derseki yapar biz buna uyarız, derseki mahkeme bunu böyle yapamaz diye ilgililerinde ona uyması lazım. Bizim her şeyimiz açık ve şeffaf buradaki konu bundan ibarettir dedi.

 

Haber: A. Fatih Yılmaz

Kaynak: haber.bizimkaradeniz.com.tr

BİLGİLER
tarafından 19 Nisan 2015 - 14:20 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.229 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1