Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
MHP Lideri Devlet Bahçeli Sinop’taydı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli katılacağı partisinin Sinop mitingi için karayoluyla kente geldi. Bahçeli uğur Mumcu Meydanı’na gerçekleştirilen mitinge partililere hitaben konuşma yaptı.

 

07 Mayıs 2015 Perşembe 16:41

 

Bahçeli 7 Haziran 2015’de yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinin tarihi önemde olduğunu belirterek “Türk milleti geleceğini oylayacaktır. 33 gün sonra ya huzur kazanacak ya da hüsran ipi göğüsleyecektir. Ya millet kazanacak ya da milliyet sizler istikbalimizi karartacaktır. Başka bir seçenek kalmamıştır. Sinop’a mal olmuş meşhur biz sözde anlamı bulduğu gibi ‘Buğday ile koyun kalanı oyundur’ Yüz yüzden göz gözden utanıyorsa bu 7 Haziran’da belli olacaktır. Tehditlere karşı milli şahlanış lazımdır. Sağır kulaklara kör gözlere tutulmuş akıllara kiralık kalemlere karşı milli iradenin insiyatif alması şarttır. İşbirlikçilere ruhu ve vicdanı izbeliğe dönmüşlere tek çare sandık, tek umut milletimizin vereceği hükümdür. Dün doğruda buluştuk düşmanı defettik dün sadakatta sözleştik işgali bitirdik, dün şehit verdik bedel ödedik cumhuriyeti kurduk dün her külfete rağmen Türk milletinin haysiyetini cihana duyurduk. Artık sinsi oyunlar bitmelidir. Artık rezalet kürsüleri yıkılmalıdır. İhanetin perdesi yırtılıp atılmalıdır” dedi.

Bahçeli, Türkiye’nin tarihi bir kavşakta olduğunu ve oyalanacak vaktinin olmadığını belirterek “İhmalle, aymazlıkla geçecek zaman yoktur. Sizlere soruyorum elinizi vicdanınıza koyup cevap veriniz. AKP hükümetini 13 yıllık iktidarında yoksulluk bitirilmiş midir. Terör ortadan kalkmış mıdır. İhanet ve yıkım tehlikesi azalmış mıdır? Ya şimdiki gibi ‘hayır’ diyerek ihanetin belini kıracak kökünü kazıyacağız ya da ihanet cephesinin Türk Milletinin yaşama iradesini kırarak ülkeyi kanlı bir bölünme ve çatışma sürecine sokmasına seyirci kalacağız. Bunu görmemek için derin bir uykuya dalmış olmak, büyük bir gaflete sürüklenmek veya Erdoğan ve Davutoğlu gibi hiyanete boyun eğmek yetecektir. Bu ihanete ‘Dur’ demenin zamanı çoktan gelmiştir. İnanıyorum ki Sinoplular da ve ülkemizin her yerindeki kardeşlerim de aynı inançla haykıracak teslimiyete karşı bizimle yürüyecektir” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin çaresizliğe ve seçeneksizliğe mahkum olmadığını dile getiren Bahçeli, “Çare milliyetçi harekettir. Biz milli kimlikten yanayız. Bin yıllık kardeşlikten yanayız. Türkiye Cumhuriyetin ilke ve esaslarından tarafız. AKP ile geçen yıllar içinde en büyük gerilimi sizler yaşadınız. Türkiye üzerinde bu dönemde her tür tahrik denendi. Her kışkırtma her hile senaryo uygulandı. Ama çok şükür ki sağ duyulu milletimiz kavgaya kargaşaya alet olmadı sabırla sükunetini korudu. Sandık başına gittiğinizde ki mutlaka oyunuzu kullanınız tertemiz vicdanınızla baş başa kalacaksınız. Hiçbir ipoteğe takılmadan tehditlere aldırmadan siyasi rüşvetleri elinin tersiyle iterek, istismarcılara kanmayarak ahlaksızlığa, yoksulluğa, rüşvete yasaklara anti demokratik politikalara ‘yetti artık’ diyerek oyunuzu veriniz. Bunu yürekten inanıyorum ve sizlere sonuna kadar güveniyorum” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Milliyetçi harekete vereceğiniz destekle yalnızca milletvekili seçmeyecek demokratik hakkınızı kullanmayacaksınız. Aynı zamanda bölünmeye ihanete ve alçaklığa ‘Dur’ diyeceksiniz. Mutlaka iş birlikçi AKP zihniyetine dersini vereceksiniz. Üzerinizde hesap yapanlara, sessizliğinizi yanlışa yorarlara, sabrınızla oynayanlara rengini şehitlerimizin kanından almış al bayrağımıza hakaret edenlere fitne ile bin yıllık kardeşliğimizin bozulmasına hizmet edenlere unutamayacakları bir ders vereceksiniz.”

Türk milleti yoksulluğa asla mecbur olmadığını söyleyen Bahçeli, “Hiçbir vatandaşımız bu zillete mahkum değildir. Bu kara tablonun önünde duran Erdoğan ve Davutoğlu’na göre Türkiye’de her şey iyidir, güzeldir, mükemmeldir. Bu gün karşımızdaki manzara her alanda cephelere bölünen milli ve manevi değerleri çatıştırılan, beraberlik ve birlik ruhu yara almış, ahlaki yozlaşma batağına saplanmış yaralı bir Türkiye’dir. Sıra Türkiye’yi teslim etmeye gelmiştir. Bu karanlık Türkiye manzarasının tek sorumlusu vardır Erdoğan, Davutoğlu ve AKP hükümetleridir.

 

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 07 Mayıs 2015 - 16:49 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 52 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1