Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Milli Eğitim Bakanı Avcı Sinop’ta
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı; “Sinop Milli Eğitim göstergeleri bakımından Türkiye ortalamalarıyla kıyaslandığında iyi bir durumda. Daha da iyi olabilir.

 

 

19 Temmuz 2013 Cuma 13:22

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bakanlığı ile ilgili bir dizi ziyaret ve açılışlarda bulunmak üzere Sinop’a geldi.Helikopterle Sinop Şehir Stadyumu’na gelen Nabi Avcı’yı burada AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Sinop Valisi Yavuz selim Köşger, İl Garnizon ve Jandarma Komutanı Albay Osman Coşkun, Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, İl Emniyet Müdürü Şeref Aytekin, AK Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Soysal, İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Akkurt, il genel meclisi üyeleri, ilçe teşkilatları, kurum amirleri ile çok sayıda partili karşıladı. Bakan Avcı daha sonra Vali Köşger ile birlikte Sinop Valiliği’ne geçti. Valilik önünde ki tören mangasını selamlayan Bakan Avcı, Vali Köşger’in makamında bürokratlar ile bir araya geldi.

 

‘Sinop Daha da İyi Olabilir’
Sinop’un milli eğitim göstergeleri bakımından iyi bir konumda olduğunu belirten Nabi Avcı; “Sinop Milli Eğitim göstergeleri bakımından Türkiye ortalamalarıyla kıyaslandığında iyi bir durumda. Daha da iyi olabilir. Sinop’un çok ciddi bir iç turizm potansiyeli var. Aynı zamanda dış turizm potansiyeli de mevcut. Bu potansiyelin bugüne kadar iyi değerlendirildiğini söylemek mümkün değil. İnşallah bundan sonra turizm potansiyeli de harekete geçirilerek Sinop’un göç vererek kaybettiği potansiyeli buraya tekrar kazandıracak hamleler yapılır. Bizde Milli Eğitim Bakanlığı olarak özellikle öğretmenlerin hizmet içi eğitimlerinde Sinop’un kültürel, eğitim, tarihi potansiyelini düşünerek Sinop’a öncelik vererek bir çok etkinliği burada sürdürme şansımız olacak” dedi.

 

Bakan Nabi Avcı valilik ziyareti sonrası Sakarya Caddesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulunarak AK Parti Sinop İl Başkanlığı’na geçti. Bakan Nabi Avcı, AK Parti ziyareti ardından Sinop Öğretmenevi’nde eğitimcilerle bir araya geldi.

 

İHA

 

Kaynak: vitrinhaber.com
BİLGİLER
tarafından 19 Temmuz 2013 - 13:24 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 358 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1