Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
NKP, AKP Hükümeti’ne Seslendi
Sinop Nükleer Karşıtı Platformu Nükleer Santrallerle ilgili Uğur Mumcu meydanında bir basın açıklaması düzenledi.

 

19 Nisan 2015 Pazar 14:08

 

Basın açıklaması yapan NKP Yürütme Kurulu Üyesi Fuat Aydın, “Gelişmiş Batı ülkeleri Nükleer Santrallerle enerji üretiminden vazgeçerken ve bir kısmıda vaz geçmişken; AKP iktidarı bu kirli enerji türünü ülkemize dayatmıştır.

Doğaya, canlıya ve insana saygısı olmayan, tüm hukuk kurallarını ve yasaları çiğneyerek, sahte ÇED raporuyla Akkuyu Nükleer santralinin temeli hukuksuz bir şekilde atılmıştır. Akkuyu Nükleer santral projesinin hukuki temeli yoktur. Bu proje; ayıplı bir nükleer santral in ayıplı yatırım kararının ayıplı bir uygulamasıdır.

 

Dün hukuku çiğneyenler, yarın kendileri için hukuk arayacaklardır. Sahte ÇED raporu ayaklarına dolanacaktır.

“Akkuyu Enerji” yi milli enerji olarak reklam edenler, Türkiye halklarını kandırabileceklerini sanıyorlarsa aldanıyorlar. Çünkü halkı kandırmaya ne siyasal iktidarın nede Rusatom şirketinin gücü yetmeyecektir. Bütün çabaları boşa çıkacaktır.

 

Bizler Sinop Nükleer Karşıtı Platform olarak tüm bileşenlerimizle birlikte; ne Akkuyu’da, ne Sinop’ta ne de Türkiye’nin herhangi bir yerinde Nükleer santral yapılmasına izin vermeyeceğiz.

 

1 Nisan 2015 sabahında tanyeri ağarmadan; 550 milletvekili bulunan TBMM de, sadece 191 kişisinin katıldığı ve 181 inin “evet” diyerek onayladığı Sinop Nükleer Güç Santralinin; AKP ve Japon ABE hükümetlerinin anlaşması içinde aynen yukarıda değindiğimiz sözlerimiz’ geçerlidir.

 

Hele hele Türkiye’de yaşayan insanlara küfredenlerin üretecekleri hiçbir enerji türüne ihtiyacımız yoktur.

Sinop Uğur Mumcu meydanından bir kez daha AKP hükümetine ve yandaş ı Cengiz İnşaat Firması yetkililerine sesleniyor ve uyarıyoruz!!!

 

Girdiğiniz yol, yol değildir! Ülkemizi ekonomik, siyasi ve çevresel yönden olumsuz etkileyecek ve enerji alanında daha da dışa bağımlı hale getirecek bu lanet ve kirli enerji projesinden derhal vazgeçiniz.” Dedi.

Açıklamadan sonra grup olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 19 Nisan 2015 - 14:14 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 58 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1