Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Öner, Soner ve Güneş Anıldı
2006 yılında Akliman’da düzenlenen Nükleersiz Yaşam Şenliği’ne katılan ve girdikleri denizde boğularak hayatlarını kaybeden üç üniversite öğrencisi, Ankara’dan gelen aileleri, arkadaşları ve Sinoplu çevreciler tarafından anıldı.

 

 

23 Temmuz 2013 Salı 00:33

 

22 Temmuz 2006 yılında Sinop Akliman’da düzenlenen Nükleersiz Yaşam Şenliği’ne katılan ve burada girdikleri denizde boğularak hayatlarını kaybeden üniversite öğrencileri Öner Balta, Soner Balta ve Güneş Korkmaz ölümlerinin 7. yılında unutulmadı.

 

 

Ankara’dan gelen katılımcılar ile Sinoplu nükleer karşıtları saat 09.00’da kahvaltı için Tersane Mevkiinde buluştular. Saat 11.00’da Buzhane önünden başlatılan yürüyüş, sloganlar eşliğinde İskele Meydanına kadar sürdü. Burada gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından bir forum yapıldı.

 

 

Öner, Soner ve Güneş’in yakınlarının da konuştuğu forumda hükümetin enerji ve çevre politikaları eleştirilirken nükleer karşıtı mücadelenin güçlendirilmesi gerektiği vurgulandı.

 

 

Forumda, Öner, Soner ve Güneş’in isimlerini bir yürüyüş yoluna verilmesi ve burada bir anıt yapılması yönünde başlatılan girişime ilişkin bilgilendirme ve fikir alışverişi gerçekleştirildi.

 

 

Konuşmaların ardından deniz kenarına yürüyen grup, denize karanfiller atarak hayatlarını kaybeden gençleri andı. Katılımcılar daha sonra 2006’da kazanın gerçekleştiği Akliman Mevkisine hareket ederek etkinliği sürdürdüler.

 

 

Kaynak: vitrinhaber.com

BİLGİLER
tarafından 23 Temmuz 2013 - 00:35 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 381 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1