Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sabiha Gökçen’e de Uçacağız!
14 Nisan 2014 tarihinden itibaren haftada 4 gün olmak üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na da karşılıklı uçak seferleri başlıyor.

 

07 Mart 2014 Cuma 01:10

 

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Derici ve Yönetim Kurulu üyeleri dün bir basın toplantısı düzenleyerek, Bora Jet firması ile yapılan anlaşma sonrası 14 Nisan 2014 tarihi itibariyle karşılıklı uçak seferlerinin başlayacağı belirttiler.

 

Bu konuyla ilgili açıklama yapan Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Derici; Bora Jet Firmasıyla karşılıklı yaptığımız anlaşma ile 14 Nisan 2014 tarihinden itibaren haftada 4 sefer olmak üzere (Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar) günleri Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Sinop’a Bora Jet firması tarafından uçak seferleri başlayacaktır.

 

Böylece Sinop’umuza İstanbul’dan ikinci kapımızı açmış olduk. Bütün yatırımcılarımıza, Sinoplularımıza bütün Sinop’a geleceklere, turizm sektörüne hayırlı olsun dedi.

Bora Jet firmasıyla görüşmelerin devam ettiğini belirten Derici, İstanbul bağlantılı Simferepol veya Ankara-Sinop Simferapol seferleriyle ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda da gelişme olduğunda halkımızla paylaşacağız açıklamasında bulundu.

 

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Derici konuşmalarının devamında şunları söyledi; 5-9 Şubat tarihleri arasında Meclis Üyemiz Rıfat Turgut Beyle beraber Berlin’deydik. Berlin’de ASİDER’le bir takım görüşmeler yaptık. Sinop’a yaz aylarında Almanya’dan Charter uçak seferleri yapılması yönünde bir mutabakat sağladık. Bu konuyla ilgilide Öger Turizmle görüştük. Almanya’nın bazı şehirlerinden Sinop’a Temmuz-Eylül ayları arasında bu yıl bazı seferler düzenlenecek dedi.

 

ASİDER Yöneticileriyle Sinop’a yatırım konusunda da görüştüklerini belirten Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Derici, ASİDER Sinop’a yatırım yapmak istiyor bunu önümüzdeki günlerde paylaşacağız, ayrıca Sinop Üniversitesi’ne bir öğrenci yurdu yapmakta programlarında var, böylelikle Sinop’a bir öğrenci yurdu kazandırılmış olacak dedi.

 

Sinop Organize Sanayi Bölgesindeki gelişmelerle ilgilide bilgiler veren Derici; “OSB’de yönetim şeklinin değişeceğini belirterek, biliyorsunuz OSB’ye ortağız, OSB uygulama yönetmeliğine göre orada işletme sayısı tüm parsallerin 3 de birini geçtikten sonra 15 olan müteşebbis üye sayısının 7’sinin oradan seçilmesi gerekiyor. Bununla ilgili yönetimsel bir değişiklik olacak. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Yine OSB’de bir firmamız deneme üretimine başladı ve iki firmamızda her türlü hazırlığını yaptı, seçimlerden sonra çalışmalara başlayacak dedi.

14 Nisan 2014 tarihinde Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bora Jet firması tarafından karşılıklı olarak başlatılacak olan uçak seferlerinin, kış döneminde 68 kişilik pervaneli uçaklarla yapılacağı, yaz döneminde ise daha büyük uçakların sefer yapacağı belirtildi.

 

Haber: A. Fatih YILMAZ

Kaynak: bizimkaradeniz.com.tr

 

BİLGİLER
tarafından 07 Mart 2014 - 01:14 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 360 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1