Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinop Barosundan Bombalı Saldırıya Kınama
Sinop Barosu tarafından Ankara’da gerçekleştirilen barış mitinginde yaşanan bombalı saldırıyı kınamak amacıyla bir basın açıklaması yapıldı. Yaşanan hain saldırı nefretle kınadıklarını belirten baro yönetimi saldırıyı protesto etmek amacıyla duruşmalara katılmama kararı aldı.

 

14 Ekim 2015 Çarşamba 11:15

 

Duruşmalara çıkmayacağız!

Sinop Barosu tarafından Ankara’da gerçekleştirilen barış mitinginde yaşanan bombalı saldırıyı kınamak amacıyla bir basın açıklaması yapıldı. Yaşanan hain saldırı nefretle kınadıklarını belirten baro yönetimi saldırıyı protesto etmek amacıyla duruşmalara katılmama kararı aldı.

Sinop Barosu toplantı salonunda Baro Başkanı Avukat Hicran Kandemir tarafından yapılan açıklamada, Ankara’da patlatılan bombaların ve yapılan katliamın tüm Türkiye’de olduğu gibi Sinop’ta da büyük üzüntüye sebep olduğu bildirildi. Terörü ve terörü destekleyenleri kınadıklarını belirten Avukat Hicran Kandemir, yaşanan olaylara tepki amacıyla 13 Ekim günü zorunlu haller dışında hiçbir avukatın duruşmalara katılmadığını, bulunulması zorunlu duruşmalarda ise avukatların mahkemelere yakalarına taktıkları siyah kurdelelerle iştirak ettiklerini söyledi. Kandemir; “Bilindiği üzere 10 Ekim Cumartesi günü Ankara’da alçakça bir saldırı neticesi katliam gerçekleşmiş ve çok sayıda yurttaşımız yaşamını yitirmiş, çok sayıda yurttaşımızda yaralanmıştır. Cumhuriyet tarihimizin bu en büyük terör eylemi ile sadece barış isteyen vatandaşlarımız hedef alınmıştır. Ölenlerin arasında meslektaşlarımızın da bulunması acımızı, üzüntümüzü, öfkemizi daha da arttırmaktadır. Yaşamını yitiren yurttaşlarımıza rahmet, yaralılara şifa dileriz. 11 Ekim ve 12 Ekim tarihlerinde ise şehit haberleriyle acımız katlanarak artmıştır. Her gün yeni acılarla sınanmaktayız” dedi.

 

avukatlar tepkili

 

FAİLLER BİR AN EVVEL YAKALANMALI

Konuşmasında Ankara’da yaşanan olayın faillerinin bir an evvel yakalanıp hukuk önünde hesap vermeleri gerektiğini belirten Sinop Barosu Başkanı Avukat Hicran Kandemir, bu anlamda tüm yetkilileri göreve davet etti. Kandemir; “Ülkemizin, terörün olağan kabul edildiği, ölümlerin sıradanlaştırılıp sadece rakamlarla ifade edildiği bir ülke olmaması için her bir bireyin üstüne düşen görevi yapması zorunludur. Sinop Barosu olarak her zaman dile getirdiğimiz gibi, her kim tarafından, ne amaçla ve kime karşı olursa olsun terörün her türlüsünün karşısında olacağız. Faillerin en kısa sürede yakalanması ayrıca eylemin önlenmesinde ihmali olanların tespit edilerek aleyhlerinde yasal soruşturmanın başlatılması için yetkilileri göreve davet ediyoruz. Hepimizin başı sağ olsun.

 

avukatlar tepkili 1

 

DURUŞMALARA ÇIKMAYACAĞIZ

Sinop Barosu olarak yaşanan saldırıyı protesto etmek amacıyla 13 Ekim günü duruşmalara çıkmama kararı aldıklarını belirten Baro Başkanı Avukat Hicran Kandemir, alınan karar tüm avukatların duyarlılık gösterdiğini ifade etti. Kandemir; “Terörü en güçlü şekilde kınamak ve lanetlemek, adına 13 Ekim Salı günü, zorunlu haller dışında meslektaşlarımızı duruşmalara girmemeye, zorunlu olarak girilmesi durumunda da yakalarında siyah kurdele bulundurmaya ilişkin çağrımız doğrultusunda meslektaşlarımız büyük duyarlılık göstererek zorunlu haller dışında duruşmalara katılmamışlardır. Sinop Barosu adına kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

 

avukatlar tepkili 2

 

Kaynak: vitrinhaber.com

BİLGİLER
tarafından 14 Ekim 2015 - 11:22 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 174 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1