Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinop Havaalanın da Son Durum

Sinop havaalanı bu gidişte genişletme çalışmaları yüzünden değil de yolcu olmadığı için kapanacak. Sinop havaalanın genişletme çalışmaları nedeniyle bir süre uçuş trafiğine kapatılacak olması haberi üzerine havaalanında bilet rezervasyonunun azaldığı bildirildi.

 Sinop Havaalanının, pist genişletme ve daha modern bir havaalanı görünümüne kavuşması için yaklaşık bir buçuk yıl kapalı kalacağı haberi üzerine uçak bileti rezervasyonları bıçak gibi kesildi. Geçtiğimiz günlerde pist genişletmesi ve uzatılması nedeni ile Sinop havaalanı kapatılıyor diye haber yapmıştık. Haberimizin tamamen doğru olmasına rağmen kapatılacağı tarihin belirsizliği Sinop hava ulaşımındaki yolcu rezervasyonlarını etkiledi. Sinop havalimanım kapatılma tarihi henüz belli değil ancak şu anda İstanbul seferlerini yapmaya devam ediyor.

Havaalanı 6 ay uçuşa kapanacak

Havaalanının kapanış tarihindeki belirsizliğin hava ulaşımındaki yolcu rezervasyonlarını çok etkilediğini dile getiren yetkiler basında çıkan haberlerin ardından vatandaşların artık bilet rezervasyonu yaptırmadıklarını söyleyerek havaalanında 1.5 yıl tadilat yapılacağını ancak havaalanı bu bir buçuk yıllık çalışma süresi içerisinde yaklaşık 6 ay uçuş trafiğine kapalı kalacağını belirtiler.

Haberimizin ardından bir Çalışma yaparak gazetemiz aracılığı ile Türk hava yollarını tercih eden vatandaşlarımızı bilgilendirmek için bir açıklama gönderen Macid Boyar şunları söyledi:

 Sizlerinde bildiği üzere, Sinop havalimanımızın artan yolcu talebi ile birlikte Sinop şehrinin önümüzdeki yıllarda yatırım açısından değerlendirilecek bir il konumunda olması, havalimanımızın altyapısının iyileştirilmesi ihtiyacını ortaya çıkarmış olup bu ihtiyacı karşılayabilmek adına Ağustos ayında ihale açılmıştır. Yerel basınımızda çıkan haberlerde yer alan kapanma süresi sadece ihale şartnamesinde belirtilen süre olup, Sinop ilinin ihtiyacının en kısa sürede karşılanabilmesi adına 1,5 yıllık çalışma süresinin en fazla 6 aylık kısmının operasyonlarımızı etkileyebileceği düşünülmektedir. Misafirlerimizden, THY Sinop Müdürlüğüne kapanma tarihi ile ilgili birçok telefon ve mail gelmektedir. Kapanma tarihi henüz net olmamakla birlikte, önümüzdeki süreçte tarihin netleşmesi durumunda operasyonlarımız ilgili tarihten sonra en az 2 ay daha devam edecektir. Bu dönemde fiyat avantajlarından yararlanıp ileri tarihlere bilet alan misafirlerimiz, kapanma dönemine denk geldikleri takdirde ücretsiz parkur değişikliği veya bilet iadesi alabilme hakkına her zaman sahiptirler (Biletin ücret kuralına bakılmaksızın). Promosyon fiyatlarımızdan yararlanmanız temennisiyle; saygılarımızı sunarız.

Kaynak: haber57.com.tr

Haber: Songül Korkmaz

 

BİLGİLER
tarafından 07 Aralık 2012 - 21:25 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.602 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1