Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinop Nükleer Karşıtı Platform açıklama yaptı.
Sinop’ta gerçekleşen NGS Halk Bilgilendirme Toplantısına alınmayan Nükleer Karşıtı platformu üyeleri basın açıklaması yaptı.

 

06 Şubat 2018 Salı, 20:30

 

Sinop Valiliği önünde basın açıklaması gerçekleştiren Nükleer Karşı Platformu sözcüsü Murat Şahin;”Santral ile ilgili halkı bilgilendirme toplantısı yapılacaktı sözde. Halk olarak biz oradaydık. Ama önümüze tomalarla, güvenlik güçleriyle, barikatlarla, bariyerlerle bir set oluşturdular. Buna rağmen içeride toplantı oldu. Ama bizim içeriden aldığımız fotoğraflarda Sinoplu hiç kimseyi orada göremedik. 1-2 kişi hariç. Bununla ilgili basın akreditasyonunu bile ÇED firması yapıyor. Yani böyle bir kepazelik dünyanın hiç yerinde görülmedi. Toplantı bizce orada yapılmamıştır.  Halk toplantısı burada yapılmıştır. Halk burada. Bununla ilgili burada bulunan insanlar, arkadaşlar ve bunun haricinde ki Sinop halkı yüzlerce, binlerce dilekçe ile bugün göstermelik olarak yapılan sözde halk toplantısını protesto etmemizi bu toplantının yapılmadığını bunlar ile ilgili dilekçelerimizi ve bugün bize bu sorunları çıkaranlar hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu, Milletvekillerimize, halkımıza saldırma girişiminde bulunanları şiddetle kınıyoruz. Bunun için bu burada bitmiş değil. Mücadeleye devam ediyoruz. Her ne kadar kendilerine göre oldu bittiye getirip toplantı yapmış olsalar da bu toplantı bizce meşru değil. Gayrimeşrudur.  Eğer toplu halka bilgilendirme toplantısı yapmak istiyorlarsa daha fazla insanların olabileceği daha geniş alanları düzenleyebilirlerdi. Ama buna rağmen dar alanda küçük salonlarda sözüm ona halkı bilinçlendirecekler. Ama şehirden 10 kilometre ileride. Ve insanların oraya gitmesini engellediler. Halk burada. Biz bu toplantıyı burada yaptık arkadaşlar. Oradaki yapılan toplantı kesinlikle gayrimeşrudur. “dedi.

 

 

 

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 06 Şubat 2018 - 20:30 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 67 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
1 İçin 5 Günlük Hava Tahmini
KÖŞE YAZARLARI
Sinan GÜVENDİ

Sinan GÜVENDİ


Fatal error: Allowed memory size of 41943040 bytes exhausted (tried to allocate 16384 bytes) in /home/alasokuo/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 2153