Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinop Sel’in Yaralarını Sarıyor
SİNOP’ta yaşanan sel felaketi ile ilgili açıklamada bulunan Vali Yavuz Selim Köşger, sel sonrası onarım çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

 

30 Temmuz 2013 Salı 23:40

 

SİNOP’ta yaşanan sel felaketi ile ilgili açıklamada bulunan Vali Yavuz Selim Köşger, çöken Sinop – Ayancık karayolunu birbirine bağlayan gebelit köprüsünde, onarım çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini ve akşam saatlerine kadar yolu trafiğe açmayı hedeflediklerini söyledi.

 

 

Sinop’ta dün meydana gelen selle ilgili hasar tespit çalışmalarına başlandı. Yağmurun dinmesiyle birlikte vatandaşlar da yaralarını sarıyor. Sinop Vali Yvuz Selim Köşger, felaketinin ardından hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek, “Kaymakamlığımız ve AFAD ekipleri şuanda sahada hasar tespit çalışmaları yapıyor. Karayolları da yıkılan Ayancık İlçesi Gebelit köprüsünün açılması için çalışmalarına devam ediyor. Elimizde de kutu menfez dediğimiz malumatlar vardı. Bu kutu menfezler oraya yerleştirilerek tali bir geçiş verilecek. Bu akşama kadar Gebelit köprüsünün tamamlanıp Sinop- Ayancık yolunun trafiğe açılmasını bekliyoruz” dedi.

 

 

Selden zarar gören vatandaşlara gerekli her türlü yardımın yapılacağını söyleyen Köşger, “Ayancık’ta köylerle ilgili 4 tane ekip oluşturuldu. Her bir ekipte iş makineleri var. Köy yollarında heyelan ve sanat yapılarında bozulmalar vardı. Onlarda ekiplerimizce tamir ediliyor. Şuan bütün köy yolarına ulaşımda bir sıkıntı yok. Ayrıca vatandaşın acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere kumanya ve temiz su dağıtımı yapılıyor. Vatandaşın şuana kadar bizim bilgimiz dahilinde evi kullanılmaz durumda olan yok. Vatandaş normal hayatını devam ediyor. Ama biz bir afet yaşanmıştır ve Ramazan ayını da gözönünde bulundurarak biraz da ihtiyaç sahibi vatandaşlara kumanya ve su dağıtımı yapıyoruz. Şuan bize gönderilmiş acil bir ödenek yok. Acil ihtiyaçları elimizdeki ödeneklerle karşılıyoruz” diye konuştu.

 

 

Vali Köşger, sel sonrası karaya oturan gemilerin kurtarılma çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.

 

 

Haber: Songül Korkmaz

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 30 Temmuz 2013 - 23:44 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 321 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1