Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinop, trafik lambasız kent unvanını kaybetti
Sinop, trafik lambası olmayan kent unvanını kaybetti. Ölümlü kazaların yaşandığı Sanayi kavşağına çok sayıda trafik laması konuldu.

 

12 Aralık 2019 Perşembe, 13:00

 

Türkiye’de trafik lambası olmayan tek il olma unvanına sahip Sinop, son dönemlerde yaşanan ölümlü kazalar nedeniyle o unvanını kaybetti.

 

İlk olarak Sinop-Ayancık karayolu üzerinde Atatürk Devlet Hastanesi önünde yaşanan ölümlü kaza ardından sinyalizasyon lambası konulan Sinop’ta, trafik ışıkları için ikinci adres sanayi kavşağı oldu. Kavşağa karayolları ekiplerince yaklaşık 20 adet sinyalizasyon lambası yerleştirildi.

 

İl Trafik Komisyonunca 21 yıl önce alınan kararla ulaşımda aksamalara neden olduğu gerekçesiyle trafik sinyalizasyon lambaları kaldırılmıştı.

 

GEÇ KALINAN BİR UYGULAMA

Sinop Eski Sanayi Sitesi Başkanı Bayram Güven, önceki yıllarda Karayolları ve Teiaş’a başvuru yaptıklarını belirterek “Başvurularımızın ardından değerlendirme aşamasında iken, çok ölümcül kazalar oldu. Geç kalındı ama yine de güzel oldu” dedi.

 

BEDELİNİ ÇOK ACI ÖDEDİK

Belediye Başkanı Barış Ayhan, kavşakta yaşanan kazaların sonuçlarının çok acı olduğunu belirterek; “Kentimizin gelişimiyle birlikte geçmişte yaşanan olumsuzluklar gibi can kaybının yaşanması, artık büyüyen kentimizde böyle bir ihtiyaç söz konusu. Sanayi sitesinde Karayolları Genel Müdürlüğünün çalışma sahası içerisinde olan bölgede yeni bir trafik sinyalizasyon uygulaması var. Trafikte hiçbir olumsuzlukla karşılaşmamak için, burada böyle bir ihtiyaç duyulduğunu Sinoplular olarak gördük. Bedelini çok acı ödedik. Gencecik insanlarımızı trafiğe kurban ettik. Buna benzer kazaların yaşanmaması için burada trafik sinyalizasyon uygulaması var. Biz de bunun kentimiz için zorunluluk olduğunu duyuyoruz. Onun için bu çalışmalar kapsamında Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne bizim de destek olduğumuzu belirtiyoruz” diye konuştu.

 

 

Kaynak:

BİLGİLER
tarafından 12 Aralık 2019 - 13:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 55 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1