Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinop Valisi Cengiz Mardin’e Atandı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, valiler kararnamesini onayladı. Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz Mardin Valisi olarak atandı; yerine ise İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürü Yavuz Selim Köşger getirildi.

 

10 Mayıs 2013 Cuma 14.30

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, valiler kararnamesini onayladı. Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz Mardin Valisi olarak atanırken, yerine ise İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürü Yavuz Selim Köşger getirildi.

 

İçişleri Bakanı Muammer Güler’in memleketi olan Mardin için seçilen Vali Dr. Ahmet Cengiz’in, çözüm sürecinde de önemli katkı sağlaması bekleniyor.

Bu arada yeni Sinop Vali Yavuz Selim Köşger, Konya’nın Çumra ilçesi doğumlu.

Kararname ile oluşan diğer atamalarda şu şekilde gerçekleşti:

 

İzmir Valisi Cahit Kıraç Diyarbakır’a, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak İzmir’e ;  Antalya Valisi Ahmet Altıparmak Erzurum’a, Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk Antalya’ya, daha önce Sinop‘ta görev yapan Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer Muğla’ya; Kayseri Valisi Şerif Yılmaz Kütahya’ya, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi Ordu’ya, Ordu Valisi Orhan Düzgün Kayseri’ye,  Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş Manisa’ya, Muş Valisi Ali Çınar Bartın’a ve aslen Sinoplu olan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna‘da Eskişehir’e atandı.

 

Ankara Vali Yardımcısı Vedat Büyükersoy Muş’a, Seyhan Kaymakamı Ahmet Çınar Çanakkale’ye, Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan Nevşehir’e, İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Abdurrahman Akdemir Erzincan’a ve İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü İbrahim Taşyapan da Bingöl’e vali olarak atandı.

 

Kaynak: vitrinhaber.com

BİLGİLER
tarafından 10 Mayıs 2013 - 14:39 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 258 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1