Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
SİNOP YİNE GURURLANDI
TRT’nin sıkı takipçileri bilir, ya da o eşsiz güzellikteki ruhu okşayan sesi duyanlar unutmaz. Evet Sinop’un yetiştirdiği genç yetenek, medari iftiharımız TRT sanatçılarından olan, Türk Halk Müziği alanında sanatını icra eden Merve Kayacan’dan bahsediyoruz.

 

12 Aralık 2014 Cuma 01:30

 

TRT-Türk

 

 

 

Sinop’ta doğup büyüyen,  lise ve ilk konservatuar eğitimini Sinop’ta tamamlayan ve ardından yıllarca hayalini kurduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musiki Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan Kayacan üniversiteye başladığı ilk aylarda TRT İstanbul Radyosunun THM Gençlik Korosu sınavlarını kazanarak TRT ailesinin bir mensubu oldu. TRT’nin çeşitli kanallarında çeşitli programlarında izleyicileri ve dinleyicileri ile buluşan Sinop’un gururu Merve Kayacan TRT Türk ekranlarında yayın hayatına başlayan ve her Pazar akşamı Saat 20:30’da yayınlanacak olan “ Sevdalı Türküler” adlı programla sevenleri ile buluşmaya başladı.


Merve Kayacan’ ın Programına ulaşmak için tıklayınız.

 

“Sinop’u özlüyor musun, en çok neyini özlüyorsun?”  sorusuna “Yeri geliyor burnumda tütüyor öyle zamanlarda atlayıp uçağa geliyorum. Ama en çok Yalı Kahvesi’nde simit keyfini seviyor ve özlüyorum. Yazları ayrı bir güzel olduğundan sık sık Sinop’u merak eden dostlarımı da alıp geliyorum. Aldığım yorumlar çok keyif verici. O akvaryuma benzeyen temiz ve berrak denizini çok seviyor ve özlüyorum. havası suyu bu denli güzel, insanı bu denli saygılı ,sanatsever ve aydın bir memlekete sahip olduğum için çok gururluyum” diyen Sinoplu sanatçımız Merve Kayacan ile elbette ki Sinop’ta gurur duyuyor.

 

Kaynak: haber57.com.tr

Video: TRT-Türk

BİLGİLER
tarafından 12 Aralık 2014 - 01:30 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 349 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1