Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinoplu Çiftçiler Dertli
Mahsullerini hastalık saran bazı çiftçiler Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinin verdiği ilaçlardan fayda bulamadıklarını söyledi.

 

14 Haziran 2013 22:00

 

Mahsullerini hastalık saran bazı çiftçiler Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinin verdiği ilaçlardan fayda bulamadıklarını söyledi. Sinop’ta çiftçilik yapan bazı vatandaşlar seralarındaki ürünlerini basan hastalıktan dolayı sıkıntılı günler yaşıyor.

 

Mahsullerini hastalık saran bazı çiftçiler Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinin verdiği ilaçlardan fayda bulamadıklarını söyledi.

 

Sinop Mertoğlu köyünde uzun yıllardır çiftçilik yapan Recep Gördal, sebzelerinde bulunan hastalıkla ilgili Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinin verdiği ilaçların işe yaramadığını söyledi.

 

Gördal:”Tam mahsullerimizden ürün alacağımız zaman sebzelerimize bir hastalık sarıyor. Bu hastalıktan kurtulmak için tarım il müdürlüğüne başvuruyoruz. Ekiplerin bizden istediği gerek ilaçlama sulama gibi her türlü bakımını yapıyoruz fakat bir türlü çözüm bulamıyoruz. Verdikleri ilaçlar işe yaramıyor. Bu her yıl böyle devam ediyor. Ya bunlar işi bilmiyorlar yada biz bu işi beceremiyoruz.” dedi.

 

Haber: Songül Korkmaz

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 14 Haziran 2013 - 22:26 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 262 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1