Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinoplu İş Adamları Hamsi Şöleni Düzenledi.
Karadeniz Konfederasyonu (KARKON) ile Sinoplu iş adamlarının İstanbul’da birlikte organize ettiği ‘Hamsi Şöleni’ büyük bir katılımla gerçekleşti. Çok sayıda Sinoplu gurbetçinin de katıldığı şölende yaklaşık 1 ton hamsi tüketildi.

 

14 Kasım 2013 Perşembe 17:05

 

Ataşehir İçerenköy Spor Kulübü Sosyal tesislerinde gerçekleştirilen şölene; Ataşehir Sosyal, Ekonomik Araştırmalar ve Eğitim Vakfı (ATASAV) Başkanı Sefa Sarısoy, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Ataşehir CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Trabzon CHP İl Başkanı Yavuz Karan, Sinop İl, ilçe Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sabahattin Sungur ile şube başkanları, Tüm Sinop İşadamları Derneği (TÜSİYAD) Başkanı Mustafa Özalp, Ataşehir’de faaliyet gösteren 20 il, köy, yöre derneğinin yönetici ve üyeleri, CHP Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı Harun Özdemir’in yanı sıra, yaklaşık üç bin vatandaş katıldı.

 

KARKON Genel Başkanı Tahsin Usta’nın konuşması ile başlayan programda söz alan Sefa Sarısoy, bir Karadeniz fıkrası ile başladığı konuşmasında şunları söyledi; ‘’Karadenizli ve Ataşehirli hemşehrilerimle bu güzel günde buluşmaktan son derece mutluyum. Amacımız, her zaman üzerinde hassasiyetle durduğumuz, birlik, beraberlik ve dayanışmadır. Siyaset zor ve uzun bir yoldur. Ben de bu yolda yolculuğu, CHP çatısı altında yapıyorum. Hemşehrilerimin ilgi ve teveccühü ile çıktığım yolda yalnız olmadığımı görmek bana güç verdi’’.

 

 

Tüm Sinop İşadamları Derneği (TÜSİYAD) Başkan Vekili Adil Yıldız’da konuşmasında ‘’Karadenizlilerin güç birliği ile Sefa Sarısoy’un aday adaylığını sonuna kadar destekliyoruz. Belediye Başkanlık koltuğunda bir Karadenizli hemşehrimizi görmek istiyoruz’’dedi.

 

Konuşmacıların ardından KARKON Genel Başkanı Tahsin USTA, Sefa SARISOY’a Karadeniz Konfederasyonu Yönetimi adına bir plaket verdi. Şölen saat 14.00’de başladı ve geç saatlere kadar devam etti.

 

Kaynak: vitrinhaber.com

BİLGİLER
tarafından 14 Kasım 2013 - 17:04 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 252 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1