Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinop’ta 1 Mayıs kutlamaları
Sinop’ta 1 Mayıs İşçi Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

03 Mayıs 2018 Perşembe, 18:00

 

 

Etkinlikler kapsamında hamsi yolu mevksinde toplanan çeşitli örgüt ve STK’lara mensup yüzlerce kişi, tersane mevkisinden iskele meydanına kadar yürüdü.

 

Yürüyüşe Türk-İş, KESK, DİSK, Eğitim-Sen, Emekli-Sen, Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendikası, Tarım-İş, CHP Sinop İl Örgütü, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Halkevleri temsilcileri katıldı. Yüyüş sırasında işçiler hükümet aleyhinde çeşitli sloganlar attı.

 

Polis tarafından İskele Meydanı girişinde oluşturulan arama noktasında, etkinliğe katılanların üst aramasını yapıldı. Daha sonra, iskele Meydanında toplanan işçiler, daha önce hayatını kaybeden emekçiler için sol yumruklarını havaya kaldırarak saygı duruşunda bulundu.

 

Daha sonra CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in mesajının okunduğu programda, Eğitim-Sen adına Musa Uzun, Türk-İş adına Orhan Al ve DİSK adına Durmuş Kandemir birer konuşma yaptı. CHP İl Başkanı Barış Ayhan, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek ve Dikmen Belediye Başkanı Saim İstanbullu’nun katıldığı etkinlikte meydanda toplanan kalabalık burada 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı halaylar çekerek ve çeşitli etkinliklerle kutladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Vitrinhaber Gazetesi

Video: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 03 Mayıs 2018 - 18:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 175 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1